Web Sürümüne Geç

  Futbolcular galibiyet bekliyor

  30 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 18:22

  Bursasporlu futbolcular Scott Carson ve Barış Örücü, 4 Aralık Pazar günü oynayacakları Eskişehirspor maçından galibiyet bekliyor.

  Kaleci Scott Carson, Barış Örücü ile Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor maçının kendileri için hem zor hem de önemli olduğunu söyledi.

  Carson, bu maçın gerçekten çok önemli bir karşılaşma haline geldiğini ifade ederek, ''İki hafta önce Samsun'u yenince uzun süre seri yakalayacağımızı düşünmüştük, ama böyle olmadı ve kaybettik. Bu yüzden, bu bizim için daha çok önemli bir hale geldi'' dedi.

  ''Genel gidişatı nasıl görüyorsunuz?'' sorusuna ise Carson, ''Aslında puan durumu bizim oynadığımız futbol ve aldığımız puanlarla gerçeği yansıtmıyor. Bazı maçlarda hakem hataları nedeniyle puan kaybettik. Ama bizim artık seri yakalayıp, yukarı tırmanmamız lazım. Daha 20 maç var, daha yukarılara çıkacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

  ''Biz dil konusunda sadece bir gol yedik''
  Carson, ''Önünde stoperlerden kimin oynamasını istersin?'' sorusu üzerine, şunları kaydetti:

  ''Açıkçası bunun beni çok fazla etkilediğini söyleyemeyeceğim. Yaklaşık 5 aydır buradayım, burada kimin oynadığı çok önemli değil. Bütün takım arkadaşlarımızı tanıyorum. Ancak benim için İbrahim ve Serdar ile oynamak daha zor oluyor. Çünkü onlar İngilizce bilmiyor. Ama artık ona da gerek kalmıyor, çünkü futbolun ortak dilini kullanıyoruz. 'Bence ilerleyen maçlarda çok daha iyi uyum sağlarız' diye düşünüyorum. Biz dil konusunda sadece bir gol yedik. Beşiktaş maçında dil problemi yüzünden yedik. Bu durumu dil problemine bağlamak kötü bir özür olur.''

  Kendi performansına ilişkin soruyu Carson, ''Açıkçası genel olarak Bursa'da çok mutluyum. Performansımın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Sadece Beşiktaş maçında bir hatalı gol yedim. Yan topla da geldiğimden beri büyük aşama kaydettim. Bana güven aşılandı, bende de ilerleme oldu. Geride kalan son 3 maçta gol yemedim. Karabük maçında da hatalı goller yemedim'' diye yanıtladı.

  Carson, İngiltere ile Türkiye arasındaki galibiyet ve mağlubiyetlerle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine, ''İngiltere'deki maçları kazanınca sadece kazanıyorsunuz. Ama burada kazanınca sahada taraftarlarla kutlama yapıyoruz. Bu benim için daha iyi. Ama kaybettiğiniz zaman herkeste hayal kırıklığı oluyor'' dedi.

  ''16 puan hiçbir şekilde bize yakışmıyor''
  Barış Örücü ise ''Eskişehirspor maçı bizim için hem çok zor hem de önemli. Bu maçı kazanmak istiyoruz. Ayrıca ben de Eskişehirspor maçında forma bekliyorum. Eğer hocam bana forma verirse elimden geleni yapıp başarılı olacağımı düşünüyorum'' ifadesini kullandı.

  Bursaspor'un ligdeki puan durumuna da değinen Barış Örücü, ''Tabii ki ligde aldığımız 16 puan hiçbir şekilde bize yakışmıyor. Genel anlamda iyi takım ortamı var, iyi çalışıyoruz, ama son haftalarda yediğimiz gereksiz goller yüzünden puan kayıpları yaşadık. İnşallah gelecek haftalarda alacağımız puanlara bunu telafi ederiz'' diye konuştu.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN