Web Sürümüne Geç

  "Milli Takım çalıştırmak isterim"

  30 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 18:19

  Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''Benim de hedeflerim arasında Milli Takım çalıştırmak var ama şu an böyle bir beklenti içinde değilim. Orası özel bir yer. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu çizgimizi devam ettirirsek orada olmayı istiyoruz'' dedi.

  Sağlam, takım oyuncularından Basser ve kaptan Ömer Erdoğan ile Bahçeşehir Koleji'ndeki öğrencilerle buluşarak, soruları yanıtladı. Sağlam burada yaptığı konuşmada, hafta sonunun moral bozukluğunu, öğrenciler ile oluşan sıcak ortamda üzerlerinden atacaklarını söyledi.

  Buradan alacakları moralle Eskişehirspor maçına hazırlanacaklarını kaydeden Sağlam, ''Bu sene şanssız bir dönem yaşıyoruz. Ama ben bu şanssızlığın hafta sonu Eskişehirspor maçıyla son bulup, yeniden çıkışa geçeceğimize yürekten inanıyorum. Beni bu kadar inançlı konuşmaya sevk eden de oyuncu kardeşlerimizin inancı, yeteneği ve olaya bakış açısıdır. İnşallah bu haftayla beraber çok güzel bir dönemin Bursaspor'u beklediğini söylemek istiyorum'' diye konuştu.

  ''Milli Takım özel bir yer''
  Bir öğrencinin, ''Hiddink'in yerine Milli Takım Teknik Direktörü olmayı düşündünüz mü?'' sorusuna esprili bir dille, ''Soru çalışmadığımız yerden geldi'' cevabını veren genç teknik adam, ardından şunları söyledi:

  ''Daha önceden çok net bir şekilde ortaya koydum. Fatih Terim görevi bıraktıktan sonra yine bizim ismimiz geçmişti. 'Bursasporla çok önemli bir hedefin içindeyiz ve yapacak çok işimiz var' demiştik. Ben 42 yaşındayım ve önümde antrenörlük yapmak için uzun yıllarım var. Tabii ki benim de hedeflerim arasında Milli Takım çalıştırmak var ama şu an böyle bir beklenti içinde değilim. Biraz daha kulüp takımında çalışıp, hedefleri gerçekleştirmek adına mücadele vermeyi istedim. Orası özel bir yer. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu çizgimizi devam ettirirsek orada olmayı istiyoruz.''

  İmza dağıttılar
  Sağlam'ın konuşmasının ardından deneyimli futbolcu Ömer Erdoğan fair play hakkında bilgi verirken, Turgay Bahadır'ın Samsunspor maçındaki hareketini örnek gösterdi.

  Faslı sağ bek Basser ise Bursaspor'un kendisi için çok önemli olduğunu ve yeni bir şampiyonluğu yaşamak istediğini söyledi.

  Konuşmaların ardından Sağlam ve futbolcular öğrencilere imza dağıttı, ardından da hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Eskişehirspor maçı hazırlıkları sürüyor
  Öte yandan Bursaspor, 4 Aralık Pazar günü sahasında oynayacağı Eskişehirspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

  Özlüce Tesisleri'nde teknik direktör Ertuğrul Sağlam gözetimindeki antrenmana, Kardemir Karabükspor maçında sakatlanan Serdar Aziz katılmadı. Bu futbolcunun tedbir amaçlı takımdan ayrı olarak, özel çalışma yaptığı öğrenildi.

  Isınma ve açma germe çalışmalarıyla başlayan, pas pres çalışmasıyla devam eden antrenmanın son bölümünde futbolcular geniş alanda maç yaptılar. Yeşil-beyazı takım, yarın yapacağı antrenmanla çalışmalarını sürdürecek.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN