Bursaspor'da disiplin soruşturması

Pazartesi 06.02.2012 19:28

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulunun, bir gazeteciye sözlü ve fiziksel saldırıda bulunan genel menajer Adil Cenkçiler'in savunmasının alınarak, disiplin soruşturmasının gereklerinin icra edilmesine karar verdiği bildirildi.

Yönetim kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, geçen hafta içinde Trabzonspor-Bursaspor müsabakası sonrasında Trabzon Havalimanında İHA muhabiri Refik Fidan ile Bursaspor Kulübü Genel Menajeri Adil Cenkçiler arasında yaşanan talihsiz ve tatsız olarak nitelendirilen olayın, bugün yapılan yönetim kurulu toplantısının ilk gündem maddesini oluşturduğu belirtildi.

Her iki kişinin de Bursaspor'a uzun yıllardır çeşitli vesilelerle emek verdiği dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Ancak herhangi bir şiddet hareketinin, hele hele basınımızın mümtaz temsilcilerine karşı tasvip edilmesi veya buna tolerans gösterilmesi asla mümkün değildir. Yaşanan tatsız olayın ardından bizzat orada bulunan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ve ilgililer nezdinde gazeteci arkadaşımızdan özür dilenmiş, bir daha strese bağlı bu tür olayların yaşanmaması için gereken duyarlılıklar gösterilmiştir.
Konu ayrıca ilk yönetim kurulu toplantımızda tüm yönleriyle değerlendirilmiş ve kulübümüzün personel ve disiplin iç yönetmeliğimiz uyarınca olaya karıştığı belirtilen ilgili çalışanımız hakkında iddialar karşısında savunmasının alınarak disiplin soruşturmasının gereklerinin icra edilmesine karar verilmiştir. Bu vesileyle gerek ilgili gazeteci arkadaşımızdan, gerekse basın camiasından ve camiamızdan bu tür tatsız hadiselerin bir daha yaşanmaması umut ve dilekleriyle bir kez de yönetim kurulu olarak özürlerimizin kabulünü diliyoruz.''
Etiketler Bursaspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN