Bizi dört büyüklerle bir tutamazsınız!

Salı 07.02.2012 12:41

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, transferde hata yapıldığı eleştirilerine ilişkin, ''Bizi yaptığımız transferlerde, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor ile bir tutamazsınız'' değerlendirmesinde bulundu.

Sağlam, Bursa'daki yerel AS TV'de yayımlanan spor programına telefonla katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam, 3 yıldır Bursaspor'da görev aldığını, bir Anadolu takımı olarak mevcut şartlarda, kısıtlı imkanlarla camia olarak önemli işlere imza attıklarını anlattı.

Bursa'nın futbolla yatıp futbolla kalkan bir kent olduğunu dile getiren Sağlam, ''Bu şehrin 48 yıllık özlemine son verdik. Bu şehir de bizi farklı yerlere koydu. Bu kadar sevgi, değer görürken onlara da layık olmamız lazım. Büyük sorumluluk ve baskı altındayım. Bir insan seviliyorsa, bunun karşılığında ortaya bir şey koyması lazım'' görüşünü iletti.

Transfere 6 milyon avro
Ertuğrul Sağlam, bu sezon Bursaspor'un transferde bonservis bedeli olarak 6 milyon avro harcadığını bildirdi.

Alınan oyunculardan Carson ve Basser'e kimsenin 'kötü' diyemeyeceğini, son dönemde performansında düşüş yaşansa da Adem Koçak'ın iyi bir futbolcu olduğunu vurgulayan Sağlam, şöyle devam etti:

'N'Diaye, Fransa'da gelecek vaat eden bir oyuncu olarak görünüyordu. Sestak geldiğinde herkes 'iyi transfer' yorumunda bulundu. Ancak bu işler harcanan parayla da orantılı. Trabzonspor maçına bakın, rakipte sonradan giren oyuncuların değeri 15 milyon avro. Bizim yıldızımız Volkan Şen, orada yedek. Bu sezon bonservis bedeli olarak 6 milyon avro harcadık. Bu rakam Trabzonsporlu Adrian'ın bonservisine denk, Fenerbahçeli Sow'un ise yarısı. Bizi yaptığımız transferlerle, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor ile bir tutamazsınız.''

Divan Kurulu ile yaşanan sorun
Sağlam, Divan Kurulu'nun, transfere ilişkin eleştirilerine ise fazla değinmek istemediğini kaydetti. Bursaspor'un tartışmaya değil bütünleşmeye ihtiyacı olduğunu belirten tecrübeli hoca, şunları belirtti:

''Farklı şeyler söyleyerek tartışma yaratmak istemiyorum. Ortada sıkıntılı bir durum söz konusu. Burada bir suçlu varsa o suçlu benim. Bundan sonraki dönemde Bursaspor'u sevenlerin elinden gelen desteği göstermesi lazım. Böyle farklı konulara girip insanları suçlamak, başarıyı kucaklamak, başarısızlıkta çil yavrusu gibi dağılmak olmuyor. Birinin hesabı varsa 3 ay sonra görüşmek üzere kenara bıraksın. Birbirimizi suçlayarak çözüm olmaz. Bursaspor camiası bunun nasıl yapılamayacağını 48 yıl yaşadı. Camianın geçmişten tecrübesi olması lazım.

Şu an ligin bitimine önemli bir süre var. Türkiye Kupası gibi de önemli bir hedefimiz var. Biz sorumluluğunu bilen insanlarız. Bence bundan sonra daha iyi işler olacak ama şunu da söylüyorum; farklı tarzda bir başarısızlık çıkarsa ben sorumluğumu da bilirim. Üzerime düşen ne varsa yaparım. Bunun için sezon sonunu beklemek lazım. Olumlu düşünüp Bursaspor'a katkı sağlamak gerek.''

Sağlam, transfer edilecek oyuncuları kendisinin, teknik heyetin ve izleme komitesindeki görevli arkadaşlarının izlediğini vurgulayarak, kötü futbolcu ile kötü performansın ayırt edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.Etiketler Ertuğrul Sağlam
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN