Bursaspor 58. maddenin uygulanmasında ısrarcı

Salı 14.02.2012 16:19

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''58. madde ile ilgili tartışmaların başladığı günden bugüne kadar, bu maddenin uygulanması konusunda ısrarcı olduk ve şike yapanların mutlaka cezalandırılması gerektiğini savunduk'' değerlendirmesinde bulundu.

Yazıcı, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, dün Kulüpler Birliği Onursal Başkanı İlhan Cavcav'ın daveti üzerine yapılan toplantının ardından yapılan açıklamanın, kamuoyunda yanlış anlamalara sebep olabileceğini bildirdi.

İhan Cavcav'ın çağrısı üzerine gerçekleşen toplantıya Bursaspor'un ''genel sekreter'' düzeyinde temsil edildiğini belirten Yazıcı, açıklamasında şunları belirtti:

''Kulüpler Birliği Vakfı Onursal Başkanı İlhan Cavcav'ın daveti üzerine önceki gün Ankara'da bir araya gelen 15 Kulübün temsilcilerinin katıldığı toplantı sonrasında yapılan basın açıklamasının, kamuoyunda yanlış anlamalara sebep olma ihtimali bulunduğundan, söz konusu toplantıyla ilgili bazı konularda düzeltme yapma ihtiyacı doğmuştur. Toplantı sonrasında yapılan basın açıklamasında İlhan Cavcav'ın söylediği; 'Genel kurul öncesinde İstanbul'da bir araya gelen 15 kulübümüz 58. maddenin tadilatıyla ilgili fikir birliğine varmıştı' ifadesi, maalesef tümüyle gerçek olmadığı gibi, Bursaspor Kulübü'nün bu konudaki net tavrını ve duruşunu da yansıtmamaktadır.

Biz kulüp olarak, 58. madde ile ilgili tartışmaların başladığı günden bugüne kadar, bu maddenin uygulanması konusunda ısrarcı olduk ve şike yapanların mutlaka cezalandırılması gerektiğini savunduk. Bunu her zeminde, her toplantıda ve hatta önceki gün İlhan Cavcav'ın talebiyle gerçekleşen gündemsiz toplantıda dahi ifade ettik. Dolayısıyla, futbolumuzdaki krizi, küme düşmeyi kaldırmak suretiyle sadece Mehmet Ali Aydınlar'ın sonladırabileceği fikrine asla katılmadığımızı ve Bursaspor'un 58. maddenin uygulanması konusunda ısrarının ve dik duruşunun devam ettiğini ve her koşulda devam edeceğini tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz.''BİZE ULAŞIN