"Seri yakalamak istiyoruz"

Perşembe 16.02.2012 12:22

Bursaspor'un devre arasında Konyaspor'dan transfer ettiği kanat oyuncusu Hakan Aslantaş, ''Ligin bitmesine 8 hafta var. Avrupa kupalarına katılma hedefine ulaşmak için, galibiyet serisi yakalamak istiyoruz'' dedi.

Hakan, takım arkadaşı Sebastian Pinto ile birlikte Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iyi bir takım olduğunu, hafta sonu kendilerini zorlu bir maçın beklediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kontraatak oynayan, gol yollarında etkili oyuncuları bulunan bir takım olduğunu dile getiren Hakan, ''İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Bursaspor'a ters gelen bir takım olduğunu biliyorum. Ligin bitmesine 8 hafta var. Avrupa kupalarına katılma hedefine ulamak için galibiyet serisi yakalamak istiyoruz. Takım olarak hedefe ulaşmak için elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.
Hakan, bir gazetecinin, ''İlk geldiğinde oynadığın futbol nedeniyle bir hayli eleştirildin. Ancak son haftalarda özellikle defansın solunda iyi maçlar çıkardın. Eleştirilmek seni nasıl etkiledi?'' sorusunu, şöyle yanıtladı:

''Açıkçası ilk kez böyle bir şey yaşadım. Çünkü, Kayseri'de, Gençlerbirliği ve Konyaspor'da yerel basın böyle güçlü değildi. Bir anlamda benim için iyi oldu. Bursaspor'a çok istediğim için geldim. Eleştirilere üzüldüm ancak daha iyi olmak için de çok çalıştım. Ben kendime inanıyorum ve bundan sonra çok daha iyi olacağımı biliyorum.''

Hakan hangi kanatta oynamayı tercih ettiğinin sorulması üzerine, ''Pozisyon olarak her ikisi de aynı, sadece ayak değişiyor. Bu anlamda benim için çok fark etmez. Sağ ayağım biraz daha güçlü olduğu için defansın sağını tercih ederdim'' diye konuştu.

Sebastian Pinto
Bursaspor'un ara transferde kadrosuna kattığı Şilili golcü Sebastian Pinto ise sakatlığının geçtiğini, dün ilk kez takımla birlikte antrenmana çıktığını belirterek, görev verilmesi halinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında forma giyeceğini belirtti.

Ülkesinde futbol oynarken Türk ve Avrupa futbolu hakkında fazla bilgi sahibi olmadığını dile getiren Pinto, ''Burada taraftarların futbola büyük ilgisi benim için sürpriz oldu. Benden beklenenleri biliyorum. Bu beklentilere en kısa sürede karşılık vermek için çabalıyorum'' dedi.

Pinto, bir gazetecinin, ''İlk geldiğinde takımda istediğin pasları alamadın. Bu performansını olumsuz etkiledi mi?'' sorusu üzerine, ''Her yeni futbolcunun adaptasyon süresi oluyor. Ben ilk maçtan itibaren kendimi vermeye çalıştım. Takıma ve Türk futboluna alıştım. Bundan sonraki maçlarda performansımın çok daha iyi olacağını düşünüyorum'' değerlendirmesinde bulundu.

Pinto, ''Golcü olarak kalan 8 maçtaki hedefin nedir?'' sorusunu, ''Bir maç kazanınca üst sıralara çıkıp ilk 8 içine girebiliyorsun. Bu anlamda kalan maçlardan iyi sonuçlar alıp hedefe ulaşmak istiyoruz'' diye yanıtladı.

Pinto, ''Ertuğrul Sağlam, Türk futbolunun yetiştirdiği önemli golcülerden biriydi. Forvet oyuncusu olarak teknik direktörünün eski bir golcü olması seni strese sokuyor mu?'' sorusunu ise şöyle yanıtladı:

''Evet böyle bir sıkıntı var. Bu konuda stres hissediyorum. Aynı zamanda yabancı bir futbolcu olarak dil problemi yüzünden hocamla sık sık oturup konuşamıyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN