"Kazanmamız gerekiyordu"

Pazartesi 20.02.2012 22:52

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kazanmaları gereken bir maçı kazandıklarını belirterek ilk 8'e girmek için Samsunspor'u da yenmeleri gerektiğini söyledi.

Maçın ardından açıklama yapan başarılı teknik adam, Manisaspor galibiyetinde oyuncuları isterse ortaya güzel şeyler çıktığını gördüklerini belirtti. Geçen hafta ibreyi yukarı çevirdiklerini bu maçta ise yukarı çıktıklarını vurgulayan Sağlam, kritik maçlar oynadıklarını kaydetti.

Alt tarafın sıcaklığının kendilerini de ısıttığını vurgulayan Sağlam, şöyle konuştu: "Oyuncularımız taraftarın da desteği ile ortaya iyi şeyler koydular. Maçı kazanmak istediklerini gösterdiler. Penaltı pozisyonu, gol ve gol pozisyonları oldu. İkinciyi de bulduk. Ama kolay pozisyonları değerlendiremedik. Son bir kaç dakikayı da işkence çeker gibi tamamlamak zorunda kaldı. Biz o pozisyonları değerlendirmek zorundayız. Kritik bir karşılaşmaydı, kazanmamız gereken bir karşılaşmaydı. Ben taraftarlarımızı da kutluyorum, oyuncularımıza çok iyi destek verdiler."

Play Off'a girmek için önlerinde zorlu bir Samsunspor maçı olduğunu ifade eden Sağlam, "En kısa zamanda puanları toplayıp kendimizi ilk 8 içine koymamız gerekiyor." diye konuştu.

KIZMIZI KART OLMAMALIYDI
Sağlam, maç sonunda hakemle ne konuştuğunun sorulması üzerine, "Hakeme Vederson'un atıldığı pozisyonu söyledim. Bizim gördüğümüz kadarıyla adama müdahale etmeden sarı kart gördü. Sarı kart olmaması gerekiyordu, kırmızı kart da olmaması gerekiyordu. Tebrik ettim ama bu buruk bir tebrikti." diye cevap verdi.

PİNTO: GOL SEVİNCİMDE ANNE ANNEMİ ARADIM
Bursaspor'un golcü oyuncusu Pinto, attığı golü ve ardından yaşadığı gol sevincini anlatırken, bir forvet için kendine güvenin çok önemli olduğunu söyledi. Golcü oyuncu şöyle devam etti: ''Gol atıp güveni sağlaması iyi bir motivasyon. Özgüvenim artıyor. Çok önemli bir galibiyet oldu. Çok mutlu oldum. Takımımız açısından da çok iyi oldu. Bu benim her zaman yaptığım bir gol sevinciydi. Anlamı da ayakkabıyı çıkarttığımda anne annemi aramış oldum."

Kaleci Carson, en iyi oynadıkları maçlardan birisi olduğunu belirterek, daha önce gol bulabilmeleri halinde rakiplerinin üzerlerine bu kadar gelemeyeceğini dile getirdi. Yan toplarda daha özgüvenli görünmesiyle ilgili olarak ise Türkiye'de kendisini daha çok geliştirdiğini vurguladı.
Etiketler Ertuğrul Sağlam
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN