Web Sürümüne Geç

"Şike olayı beni etkilemedi"

Perşembe 01.03.2012 16:25

Bursaspor'un başarılı oyuncuları Pablo Batalla ile Gökçek Vederson, Kardemir Karabükspor maçı hazırlıkları kapsamındaki antrenman öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Batalla, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında, takımın başarısında sadece kendisinin değil tüm oyuncuların emeği olduğunu söyledi.

Son haftalardaki performansta ve Manisaspor maçıyla başlayan başarı serisini diğer maçlarda da sürdürdüklerini dile getiren Batalla, seriyi Kardemir Karabükspor maçında da devam ettireceklerini inandıklarını ifade etti.

Başarı serisini bu maçta da sürdürüp galip gelmek istediklerini ifade eden Batalla, bir gazetecinin, ''İnsua'nın takımdan ayrılmasından sonra daha iyi oynamaya başladığı'' yönündeki değerlendirmesi üzerine ''Bunun İnsua'nın gitmesiyle alakası yok. O benim en önemli arkadaşımdı, onun sadece şanssızlıkları oldu. İkinci yarı sadece benim değil, bütün takım arkadaşlarımın performansı arttı'' dedi.

Batalla, Pinto'nun gelişi ve takımın hedefleriyle ilgili olarak ise, ''Pinto'nun gelişinden sonra takıma adaptasyonu çabuk oldu. Takımdaki performans düzeyine çabuk ulaştı. Çok önemli katkılar yaptı.

Yıldız futbolcu, ''Takımın öncelikli hedefi ilk 8'e girmek, ama bunun içinde önce kalan maçaları en iyi şeklide değerlendirmemiz lazım. Takımdaki öz güven devam ederse büyük ihtimalle ilk 8'e kolayca gireceğiz'' diye konuştu.

Batalla, ''Türk olmayı düşünüyor musunuz'' sorusuna ''İleriye dönük bir plan yapmak istemiyorum, imkanım olursa vatandaşlık verilirse değerlendirebilirim'' şeklinde cevap verdi.

Gökçek Vederson da Kardemir Karabük maçının zorlu bir karşılaşma olacağını belirterek, ''Defans yaparak kontratak yaparak bir de evimizde oynamanın avantajını değerlendirerek başarılı bir galibiyet elde etmek istiyoruz'' dedi.

Vederson, ''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin soruya ise, ''Bu beni kesinlikle etkilemedi. Benim bu olaylarla hiçbir ilgim yok. Ben oyunumu oynuyorum. Benim futbolum ve başarım her geçen gün artıyor'' diye cevap verdi.

Batalla ve Vederson toplantının ardından fotoğraf çektirdi.Etiketler Bursaspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN