Web Sürümüne Geç

"Yazıcı'yı çok seviyorum"

Salı 06.03.2012 15:59

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kulüp başkanı İbrahim Yazıcı ile ilgili basında yer alan haberlere tepki gösterdi. Yazıcı'yı çok sevdiğini söyleyen Sağlam, onunla çalışmayı kendisi için bir şans olarak saydığını belirtti.

Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği haftalık basın toplantısında, ligde 11 Mart Pazar günü Eskişehirspor'la yapacakları maçı değerlendirdi.

Galatasaray maçının ardından Kardemir Karabüspor maçında da kendilerini destekleyen kadın ve çocuk taraftarlara teşekkür eden başarılı teknik adam, maçın çıkışında kendilerine sevgi gösterisi yapan erkek taraftarları da unutmadı.

Eskişehirspor maçının kendileri için final niteliğinde olduğuna dikkat çeken genç çalıştırıcı, şöyle konuştu:

''Eskişehirspor maçı bizim için belki de sezonun final karşılaşması gibi bir maç haline geldi. İlk hedefimiz ilk 8 içinde olabilmek. İlk sekizden de ne kadar yukarı çıkabilirsek bunun mücadelesini vereceğiz. Bu hafta kazandığımız takdirde, rakipler de zor karşılaşmalar oynayacağı için birden 5. Sıraya çıkma ihtimalimiz söz konusu. Bu da Eskişehir maçını çok daha önemli hale getiriyor.''

Son 4 haftadaki oyun anlayışı ve mücadeleyi Eskişehir karşısında daha da yukarı çıkartarak galip gelmek istediklerini anlatan Sağlam, takımda Basser'in sakatlığının sürdüğünü, Pinto'nun ise arka adalesinde sıkıntı olduğunu, oynayıp oynamayacağının ilerleyen günlerde belli olacağını vurguladı.

Sağlam, Eskişehir'e gidecek taraftarların da kendilerini en iyi şekilde desteklemelerini istedi.

Bu sezon kadroda yaptıkları yenilikler nedeniyle ilk yarı sancılı bir süreç yaşadıklarını ancak ikinci yarıda Pinto ve Hakan Aslantaş transferleri ile kadroyu oturttuklarına işaret eden Sağlam, şu değerlendirmeyi yaptı:

''İkinci yarıda önemli oranda bir istikrar oluşturduk. Bazı eksiklerimiz var ama bir istikrar oluşturduk. Kalan 5 karşılaşmada da oluşturduğumuz güzel havayı biraz daha geliştirip bu sene ile alakalı bir hedefin içinde olabilmek ama daha önemlisi önümüzdeki sene bizi başarıya götürecek bir kadro ile ilgili önemli bir alt yapıyı hazırlamış olacağız. Biz takımımıza olan inancımızı hiç yitirmedik. Onlara olan inancımızı her fırsatta dile getirdik. Onlar da sağ olsunlar olayı sahiplenerek, biraz geç de olsa olayı toparladılar. Gelecek adına da herkesi umut içine soktular.''

''Yanlış haber''
Bursaspor'a geldiği günden beri kulüpte bir bütünlük oluşturup, kentte herkesi işin içine katmaya çalıştıklarını ve bunu da başardıklarını ifade eden tecrübeli hoca, başarının da böyle geldiğini anlattı.

''Çok güzel bir aile olduk'' diyen Sağlam, basında kendisine atfen yer alan kulüp başkanı İbrahim Yazıcı ile ilgili ''Yazıcı yoksa ben de yokum'' şeklindeki beyanatı hatırlattı.

Bu haberin kendisini çok üzdüğünü dile getiren Yazıcı, ''Başkanımız ve yönetimimiz bizim için çok önemli. Özellikle başkanımız İbrahim Yazıcı'yı ben çok seviyorum. Kendisiyle çalıştığımız için de şanslıyız. Bir hocanın kendisiyle uyum içinde çalışacağı bir başkan, bu da şansımız. Bizi buraya getiren yönetim kurulu başkanıydı'' diye konuştu.

''Dün bazı basın yayın organlarında benimle alakalı yanlış bir haber çıktı'' diyen Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Böyle bir beyanatı ben vermedim ki gündemimiz bu konu değil. Çok güzel bir başarı yakalanmış, herkes çok mutlu, hafta sonu geleceğimizi belirleyecek bir final karşılaşmasına çıkacağız. Böyle bir süreçte bu açıklamayı yapmak saçmalık olurdu. Bundan sonraki dönem içinde de camianın bütünlüğünü bozmaya yönelik bu tür açıklamalar, yalan yanlış haberler yapılacaktır. Ama dünkü habere çok üzüldüm ben. Böyle bir şeye kimsenin izin vermemesini istiyorum. Taraftarımızın da bu gibi haberlere inanmamalarını, haberin kesinliğine inanmadan yorum yapmamalarını istiyorum. Bu konuda lütfen herkes dikkatli olsun. Sabırlı olsun, araştırsın ona göre yorumlarda bulunsun.''

İbrahim Yazıcı'yı çok sevdiğini yineleyen Sağlam, şöyle devam etti:

''Onunla çalışmaktan çok mutluyum. İnşallah bundan sonraki senelerde de çalışırız. Fakat bizim uyumumuzu, aile içindeki bütünlüğümüzü bozmaya çalışanlar var. Bizim buradaki varlığımızı sadece İbrahim Yazıcı'ya endeksleyerek, bizi iyi günümüzde kötü günümüzde destekleyen, şahsıma sevgisini saygısını her fırsatta dil getiren taraftarımıza, halkımıza kimse haksızlık yapmasın. Burada inşallah uzun süre beraber oluruz ama kimse bu şekilde fikirler ortaya atıp, benim ağzımdan farklı şekilde olayları çarpıtıp, bizi her yerde destekleyen taraftarımıza, haksızlık etmesin. Bunu bu şekilde yansıtıp da bana da haksızlık etmesin. Bursaspor'u çok seviyorum. İnşallah buzun yıllar çalışıp daha uzun başarıları sizlerin de desteği ile yaşamayı da umut ediyorum. Sonucunda yine özellikle taraftarımıza sevgilerimi, saygılarımı, selamlarımı ileterek bize olan desteklerini daha üst seviyeye çıkarmalarını istiyorum ve bekliyorum.''
Etiketler Ertuğrul Sağlam
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN