Web Sürümüne Geç

Futbolcular 3 puana odaklandı

Çarşamba 14.03.2012 16:30

Bursaspor'un golcü futbolcusu Turgay Bahadır, ''Ankaragücü maçı basit gibi görünüyor ve 'Bursaspor 3 puanı garanti alır' gibi değerlendiriliyor, ama zor maç olacak'' dedi.

Turgay, Özlüce Tesisleri Toplantı Salonu'nda takım arkadaşı başarılı defans oyuncusu Serdar Aziz ile düzenlediği basın toplantısında, kendi taraftarları önünde oynayacakları Ankaragücü maçını kazanarak ligdeki iyi gidişi devam ettirmek istediklerini söyledi.

Ankaragücü'nün iyi bir takım olduğunu, ancak tecrübe eksikliği nedeniyle bu durumda bulunduğunu ifade eden Turgay, ''Ankaragücü maçı basit gibi görünüyor ve 'Bursaspor 3 puanı garanti alır' gibi değerlendiriliyor ama zor maç olacak. Play-off'a katılmayı garantilediğimizi düşünüyorum, ama bizim hedefimiz ilk 4 arasına girmek. Onun için kalan maçlarımızı kazanmak istiyoruz'' diye konuştu.

Turgay, ''Son zamanlarda yedek kulübesinde bekliyorsun. Bunun nedeni nedir?'' sorusuna, ''Bunun yanıtını ben de bilmiyorum. Şanssızlığım var. Bunu aşmak için elimden geleni yapıyorum. Antrenmanlardan sonra ekstra özel çalışmalar yapıyorum. İnşallah en kısa zamanda eski günlerime dönerim'' yanıtını verdi.

''Bunun nedeni öz güven kaybı mı?'' sorusunu, ''Bir dönem oynamadığın zaman öz güven eksikliği oluyor, ama tekrar oynamaya başladığımda bu öz güveni yeniden kazanacağıma inanıyorum'' diye yanıtlayan Turgay, Pinto ile ilgili soruya ise şu karşılığı verdi:

''Pinto'nun gelmesi bizim için çok iyi oldu. Böylesine kaliteli bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Pinto çok iyi performans gösteriyor ve inşallah devamı gelir. Ben takıma yararı olan tüm oyuncuları tebrik ediyorum.''

Serdar Aziz de son haftalardaki çıkışı Ankaragücü'nü de yenerek sürdürmek istediklerini kaydetti. Genç oyunculardan kurulu Ankaragücü'nün çok iyi mücadele ettiğini ve istediği zaman gol atabildiğine işaret eden Serdar, işlerinin kolay olmayacağını, ancak taraftarların da desteğiyle sahadan istedikleri sonuçla ayrılacaklarına inandıklarını bildirdi.

Serdar, sezona iyi başladıklarını ancak daha sonra takım olarak kötü bir performans sergilediklerini vurgulayarak, ''son haftalarda yine Bursaspor gibi mücadele ederek'' sonuca gittiklerini belirtti.

Bursaspor olarak Spor Toto Süper Lig kadar Ziraat Türkiye Kupası'nı da düşündüklerini dile getiren Serdar, ''Avrupa'ya gitmenin en kısa yolu Ziraat Türkiye Kupası. Kupayı kazanmak istiyoruz'' dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN