"Oyuncularım güzel sonuçla ayrılacaktır"

"Oyuncularım güzel sonuçla ayrılacaktır"
Perşembe 22.03.2012 16:00

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Spor Toto Süper Lig'in 32'nci haftasında karşılaşacakları Fenerbahçe maçına ilişkin, ''Oyuncularımız son haftalarda olduğu gibi bu maçta da üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirip, güzel futbol, güzel mücadele ve bunun sonucunda sahadan güzel bir sonuçla ayrılacaklardır'' dedi.

Sağlam, Fenerbahçe karşılaşması öncesindeki basın toplantısını, kulübün sponsorlarından Bakyapı Group'ta düzenledi.

Ertuğrul Sağlam, Bursaspor'un başarısının arkasındaki sponsor desteğinin önemli olduğunu vurgulayarak, hem kulübün normal sponsoru olan hem de Fenerbahçe maçı deplasman giderleri sponsorluğunu üstlenen firmaya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Normal sezonun bitmesine 3 hafta kaldığını, Fenerbahçe maçında kendileri için çok değerli bir 3 puan bulunduğunu belirten Sağlam, ''Matematiksel olarak ligi ilk 4 arasında bitirmemizin çok kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. O nedenle geride kalan haftalarda ilk 8 hedefini sürdürmemiz açısından Fenerbahçe maçı çok önemli'' diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam, puan cetveline bakıldığında alt sıralardan ilk 8'i zorlayan 4-5 takım bulunduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

''O yüzden ilk 8 ile ilgili hedefimize ulaşmak için bu maç çok önemli. Ortada bir Fenerbahçe gerçeği var. Uzun zamandır sahalarında kaybetmiyorlar. Bunları bir araya topladığımızda, maçtan iyi bir sonuçla ayrılmak için çok nedenimiz var. Oyuncularımız son haftalarda olduğu gibi bu maçta da üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirip, güzel futbol, güzel mücadele ve bunun sonucunda sahadan güzel bir sonuçla ayrılacaklardır. Ziraat Türkiye Kupası'nda yolumuza devam ediyoruz. Ligde son haftalardaki yükselişimiz saha sonuçlarıyla birleşince, her hafta basamakları çıktık. Şu an 5'inci sıradayız. Bu yeri kaybetmek istemiyoruz.''

Carson ve Basser'in takımla birlikte çalıştığını, Ozan İpek'in de yoğun bir şekilde antrenmanlarını sürdürdüğünü kaydeden Sağlam, bunun dışında sıkıntılarının bulunmadığını dile getirdi.

Yeşil-beyazlı teknik adam, Fenerbahçe'nin cezası nedeniyle tribünlerde sadece kadın ve çocuk taraftarların olmasının kendileri açısından avantaj ya da dezavantaj oluşturup oluşturmayacağı yönündeki bir soruya ise ''Biz bayan ve çocuk taraftarlar önünde oynadığımız 2 maçı da kazandık. Bu geleneği devam ettirmek istiyoruz'' yanıtını verdi.

-Mehmet Sak ve Barış Örücü-

Genç futbolcu Mehmet Sak, Fenerbahçe maçına 3 puan parolasıyla hazırlandıklarını vurgulayarak, ''Matematiksel olarak ligi ilk 4 arasında bitirme hedefimiz devam ediyor. Bu bilinçle Fenerbahçe deplasmana 3 puan hedefi için gideceğiz'' dedi.

Fenerbahçe maçını iyi futbolla kazanmak istediklerini vurgulayan Mehmet, hafta başından beri çok iyi çalıştıklarını dile getirdi.

Barış Örücü de zorlu maça çok iyi hazırlandıklarını ve İstanbul'daki karşılaşmada hedeflerinin 3 puan olacağını belirterek, ''Fenerbahçe, 38 maçtır sahasında yenilmedi. Fenerbahçe'yi sahasında en son biz yenmiştik. Bu seriye son vermek istiyoruz'' diye konuştu.

Toplantının ardından Ertuğrul Sağlam, Bakyapı Group Genel Müdürü Ferhat Bakgör'e, arkasında isminin yazılı olduğu forma hediye etti.
Etiketler Ertuğrul Sağlam
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN