Bursaspor taraftarı Pinto'yu şaşırttı

Bursaspor taraftarı Pinto'yu şaşırttı
Cuma 23.03.2012 11:19

Bursaspor'un Şilili oyuncusu Sebastian Pinto, ''Bu kadar fanatik taraftara sahip olduğumuzu bilmiyordum. Takımı her zaman evimizde ve deplasmanda destekliyorlar. İki kez bayanlarla dolu stadyumda oynadık. Sadece erkeklerin değil bayan ve çocuk taraftarların da Bursaspor'u fanatik bir biçimde desteklediklerini gördüm'' dedi.

Oynadığı futbol, attığı pas ve gollerle adından söz ettiren Pinto, Bursaspor Dergisi'ne verdiği röportajda, futbola 10 yaşında başladığını belirterek, eğitim gördüğü okul takımında 3 yıl oynadığını, ardından Universidad De Chile kulübüne transfer olduğunu anlattı.

Daha sonra sırasıyla, Santos, Nancy, Godoz Cruz, Audax İtaliano ve Varese takımlarının formasını giydiğini ifade eden Pinto, Bursaspor'a gelmeden öncede Şili'nin O'Higgins takımında oynadığını aktardı.

Genç yaşlarda orta saha oyuncusu olduğunu ancak ilerleyen dönemde forvet mevkisinde görev yapmaya başladığını anlatan Pinto, bu mevkide daha başarılı olduğunu belirtti.

Türkiye'de daha çok yakın markaj ve fiziğe dayalı bir futbol oynandığını dile getiren Pinto, ''Türkiye'de futbol oynarken her zaman rakibinizin arkadan baskı yaptığını hissediyorsunuz. Burada futbol hızlı ve hareketli oynanıyor'' ifadelerini kullandı.

Pinto, ''Bursaspor formasıyla attığın 5 gol içinde en güzeli sence hangisiydi?'' sorusuna, ''Beş golümün içinde bence en güzeli İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a attığım goldü. Golün güzelliği değil ama takımın mutlak kazanması gereken bir maçta o gol bizim için çok önemliydi'' yanıtını verdi.

Batalla ile aynı dili konuştukları için saha içi ve dışında çok iyi anlaştıklarını belirten Pinto, zamanla diğer takım arkadaşlarıyla da oyun içindeki pürüzlerin kalkacağını ve sıkıntı yaşadığı dil sorununu aşacağını bildirdi.

Pinto, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam hakkında şunları kaydetti:

''Gerçeği söylemek gerekirse öncesinde kendisini tanımıyordum. Ama Türkiye'ye gelince burada zamanının iyi forvetlerinden ve şu anda başarılı bir Teknik Direktör olduğunu öğrendim. Bursaspor'a gelişinden bugüne kadar çok iyi başarılara imza atan ve Bursaspor takımını şampiyon yapan bir teknik adam olduğunu öğrendim. Bize her zaman olumlu yönde eksiklerimizi söylüyor. Kendisine çok saygı duyuyoruz. O'nun bizden istediklerini sahaya yansıtmak için çaba harcıyoruz.''

''Maçlardan sonra büyükannemi arayıp gol sevincimi paylaşıyordum''
Attığı golden sonra, ayağından çıkardığı kramponunu kulağına götürerek, telefon gibi kullanan Pinto, bu sevinç gösterisine ilişkin soruya şu karşılığı verdi:

''Çok uzun zamandır yaptığım bir sevinç. Her futbolcunun kendine özgü bir gol sevinci vardır. İki sezondur bu şekilde seviniyorum. Eski kulübümdeyken gol attığım maçlardan sonra büyükannemi arayıp gol sevincimi paylaşıyordum. Takım arkadaşlarımın isteği üzerine böyle bir gol sevinci gösterisi yapmaya karar verdim. O günden beri bu şekilde seviniyorum.''

Bursaspor taraftarından çok etkilendiğini belirten Pinto, ''Bu kadar fanatik taraftara sahip olduğumuzu bilmiyordum. Takımı her zaman evimizde ve deplasmanda destekliyorlar. İki kez bayanlarla dolu stadyumda oynadık. Sadece erkeklerin değil bayan ve çocuk taraftarların da Bursaspor'u fanatik bir biçimde desteklediklerini gördüm. Onları mutlu etmek için elimizden geleni sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Kazandığımız maçların ardından onlarla birlikte bütünleşmek gerçekten çok güzel. Bizleri desteklemeye devam etmelerini istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Dergide Pinto'nun ''En''leri şöyle sıralandı:

En sevdiği yemek: Et yemekleri

En sevdiği şarkıcı: Reggetton tarzı müzikler

En sevdiği aktrist: Nicole Kidman

En sevdiği futbolcu: Ronaldo

En sevdiği ülke: Şili

En sevdiği kent: Santiago

En sevdiği otomobil: Audi S5

En sevdiği çizgi film: Tsubasa

En korktuğu şey: Yükseklik

En sevdiği hayvan: Köpek
Etiketler Bursaspor, Pinto
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN