Kaos bitmez

Kaos bitmez
Cumartesi 24.03.2012

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, federasyon başkanlığı seçimlerinin yeni bir tartışmayı alevlendireceğini söyledi

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, FOTOMAÇ'a konuştu. Yazıcı, federasyon başkanlığı seçimlerinin oldu bittiye getirildiğini savundu. Yeşil-beyazlı kulübün başkanı İbrahim Yazıcı birilerinin çıkıp doğruyu telaffuz etmesi gerektiğini ve hiçbir şeyden çekinmediğini kaydederek, "Takımımın kulübümün haklarını korumak için yapıyorum bunu. Bu neden yanlış olsun ve neden korkayım ki? Bursaspor başkanı olarak benim yapmam gereken bu değil mi?" diye konuştu. Yazıcı TFF başkanı ile ilgili kriterlerin kimler tarafından saptandığını merak ettiğini söyledi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: "Birileri Futbol Federasyonu başkanı nasıl biri olacak diye söyledi hatırlayın; nasıl biri? Yani belli kriterler sıraladı ve yeni federasyon başkanı bu kriterlere uyan biri olmalı dendi. Bu yeni federasyon başkanı kriterlerin hangisine uyuyor? Kendi camiasından nasıl bir değerlendirme aldı ve o camia kendisinin federasyon başkanı oluşunu nasıl değerlendiriyor. Bu noktada benim bir şey söylemem doğru olmaz."

YENİ BAŞKAN TİPİ
Bir başkan tipi aranıyorsa geçmişe bakılması gerektiğini söyleyen Bursaspor başkanı, kendince bir başkan tipi aranıyorsa bunun tarihe dönerek yapılması gerektiğini belirterek şöyle devam etti: "Geçmişte camialarda başkan olanın şekli belli olurdu zaten.
Ağır, yol gösterici, tavrı ve görüşünden, duruşundan bugüne kadar faydalandığımız, tarzıyla edasıyla eğitici ve öğretici, toparlayıcı insanlar olurdu… Futbol dünyasına mal olmuş kişilerdir bunlar. Herkes saygı duyar bu insanlara. Tutmadığın takımın başkanı bile olsa ona saygı duyarsın. Bir Özhan Canaydın örneğin. Duruşuyla, beyefendiliğiyle… Ben hakkında kötü bir şey duymadım. Bir Süleyman Seba… Değil mi? Kim onun için bir şey söyleyebilir?" Yazıcı Futbol Federasyonu başkanlık seçimlerinde de anlayamadığı bir sürecin işlediğini belirtti ve bir oldu bittinin sonuçlarını izlemek zorunda bırakıldıklarını söyledi: "Önce Mehmet Ali Aydınlar'ın grevini sürdüreceğini söylediler. Arkasından Futbol Federasyonu Başkanı Şenes Erzik olacak dendi. Bir anda böyle bir şey gündeme geldi ve kimin başkan olduğunu gördük. İnanmadığım, güvenmediğim birine neden evet diyeyim ki? Fikret Orman'ın yani sayın Demirören'le aynı camiadan insanların kendisi için yaptıkları değerlendirmeleri okumak daha önemli ve doğru." UEFA Başkanı Platini'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesini yorumlayan Yazıcı, "Başbakanımızın ülke yararına gördüğü bir durumda futbol tartışmalarına girmesinde bir sakınca yok bence. Bu mümkündür. Bunu yadırgamamak lazım. Sayın Başbakan'ın Platini'yle görüşmesi olumlu bir şey" dedi.

YASALARA UYULSUN
Federasyon seçimleri sonrası kurum içindeki bütün birimlerin yeniden yapılandırılmasını da eleştiren İbrahim Yazıcı, "58. madde var. Açık seçik bir yasa maddesi olmasına rağmen bunun bir kez daha Genel Kurul'da görüşülmesini istediler" ifadesini kullandı ve konuşmasını şöyle sürdürdü: "O Genel Kurul sonrası Mehmet Ali Aydınlar görevi bıraktı. Şu anda oluşmuş bütün kurullar yeniden düzenleniyor. Yani bir kurtarma operasyonu düzenlendi. Şimdi Etik Kurulu'na kadar hepsi yeniden düzenleniyor. Eee vardı ve işliyordu bunlar. Ne oldu da yeniden düzenliyorlar? Sil baştan yaptılar… Niye? Kötü mü gidiyordu?
Başkanlık böyle mi yapılanır? Önce kurullarımı oluştururum, çalışma yaparım… Böyle mi olmuştur?
Sanmıyorum… Çok aceleye getirdiler… Bu kargaşa sonlanmayacak... Futbol kamuoyu ilgiyle izlesin."Yükleniyor
BİZE ULAŞIN