"Son haftaya rahat girmeliyiz"

"Son haftaya rahat girmeliyiz"
Cuma 30.03.2012 00:00

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 1 Nisan Pazar günü deplasmanda Medical Park Antalyaspor ile yapacakları maçı kazanıp, play-off'a katılmayı garanti altına alarak, son haftaya rahat girmek istediklerini söyledi.

Sağlam, Bursaspor'un sponsorlarından Şaypa'nın lojistik tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, desteğinden dolayı firmaya teşekkür ederek, Bursaspor'un başarısında sponsor desteğinin çok önemli rol oynadığını belirtti.

Medical Park Antalyaspor ile deplasmanda çok zorlu bir maç yapacaklarını yineleyen Ertuğrul Sağlam, şöyle devam etti:

''Rakibimiz için bir puan bile kümede kalması için önemli. Bizim de play-off hedefimiz var. Medical Park Antalyaspor maçını kazanıp, play-off'a katılmayı garanti altına alarak, son haftaya rahat girmek istiyoruz. Bu çerçevede bu maç, iki takım açısından da çok önemli. Amacımız, Antalya'da sahaya futbol adına olumlu şeyleri yansıtıp, arzuladığımız sonucu almak. Ancak biz fair-play duygularından hiçbir zaman uzaklaşmadan, futbolu saha içinde Bursaspor'a yakışır şekilde oynamaya çalışıyoruz. Bazen kaybediyoruz, çoğu zaman kazanıyoruz. Elimizden gelen mücadeleyi ortaya koyacağız. İnşallah camiamızı mutlu edecek bir sonuçla döneceğimize inanıyoruz.''

Sağlam, sakatlığı devam eden Ozan İpek'in dışında eksiklerinin bulunmadığını da bildirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''8 takım birden düşerse ne olur, futbol biter'' açıklamasının anımsatılması üzerine de Ertuğrul Sağlam, şunları kaydetti:

''Zor bir konu. 8 takımın düşmesi, Türkiye'de futbol adına var olan kaosu devam ettirir. Ama şu da bir gerçek ki herkes bir amaç uğruna mücadele veriyor, herkes emek veriyor. Gerekli merciler gerekli şekilde değerlendirme yapıp, eğer birilerinin hatası varsa onların cezasını verecektir. Bu ceza nasıl olur, onu hep beraber göreceğiz. Ama bir yanlış yapan varsa, bunun cezasını çekmeli. Ortada ülkenin çok sevdiği futbol var. İnşallah bu sıkıntılı ortamdan, bu kaos ortamından Türk futbolu iyi değerlendirerek çıkar. İnşallah alınan kararlar neticesinde bu işten kazançlı çıkan Türk futbolu olur.''

Sağlam, Turgay Bahadır'ın bu sezona kötü performans sergilediği yönündeki bir yorum üzerine, ''Her futbolcu gibi Turgay belli dönemlerde sıkıntı yaşadı. Ancak, Turgay hem şampiyon olduğumuz sene hem de geçen sezon takıma çok katkı sağladı. Ortada bir performans varsa değerlendiririz. Ama bu kulübe bu kadar emek vermiş bir oyuncuyu yok sayamayız. Hak ederse oynatacağız, etmiyorsa da bekleteceğiz. Ben de futbolculuk dönemimde bu tür sıkıntıları zaman zaman yaşadım. 8-10 hafta üst üste gol atamadığım dönemler oldu'' değerlendirmesinde bulundu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN