Bursaspor'da ''16 Mayıs'' heyecanı

Bursaspor'da ''16 Mayıs'' heyecanı
Çarşamba 02.05.2012 11:10

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, iki yıl önce 16 Mayıs'ta, Süper Lig şampiyonluklarını ilan ederek tarih yazdıklarını belirterek, ''Şimdi yine 16 Mayıs'ta, Ziraat Türkiye Kupası'nda final oynayacağız. Kupayı Bursa'ya getirmek istiyoruz'' dedi.

Yazıcı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), Fenerbahçe ile yapacakları Ziraat Türkiye Kupası finalinin 16 Mayıs Çarşamba günü Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynanacağını açıkladığını hatırlattı.

16 Mayıs tarihinin Bursa kenti ve Bursasporlular için ayrı bir öneminin bulunduğuna dikkati çeken Yazıcı, kendileri için oldukça önemli olan Ziraat Türkiye Kupası finalinin de yine bir 16 Mayıs günü oynanacak olmasının, camiaya farklı bir heyecan yaşattığını söyledi.

Yazıcı, öte yandan Bursa kentinin de plaka numarasının 16 olmasının buna ayrı bir önem kattığını da vurgulayarak, ''Sonuç itibariyle 16 rakamı Bursa için çok önemli. 2 yıl önce 16 Mayıs'ta şampiyonluğumuzu ilan ederek Türk futbolunda tarih yazmıştık. Şimdi yine bir 16 Mayıs'ta Ziraat Türkiye Kupası'nda final oynayacağız. Kupayı Bursa'ya getirmek istiyoruz'' diye konuştu.

Bursaspor Kulübü'nün bu kupayı son olarak 1986 yılında finalde Altay'ı yenerek kazandığını vurgulayan Yazıcı, 26 yıllık hasreti de bu yıl sona erdirmeyi istediklerini bildirdi.

''Tercihlerimiz arasında Ankara vardı''
Yazıcı, Fenerbahçe ile yapacakları final karşılaşmasının Ankara'da oynanacak olmasının Bursasporlu taraftarlar tarafından mutlulukla karşılandığını belirtti. ''Final maçı için tercihlerimiz arasında Ankara vardı'' diyen Yazıcı, şunları söyledi:

''Ankara, final müsabakası için doğru bir seçim. Final maçı hangi kentte olursa olsun taraftarımız zaten yanımızda olacaktı. Bundan yana bir endişemiz yoktu. Taraftarımız yine yapacakları organizasyonlarla Ankara'ya akacaktır. Ankara'da da Bursaspor sevgisi taşıyan taraftarımız var. Büyük Bursaspor, büyük taraftarıyla Ankara 19 Mayıs Stadı'nda bütünleşecek ve sonunda inşallah mutluluk tablosunu hep birlikte yaşayacağız. Bunu başaracağımıza inanıyoruz.''
Etiketler Bursaspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN