"Buraya kadar getirmişken..."

"Buraya kadar getirmişken..."
Çarşamba 09.05.2012 17:21

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''Biz de işi buraya kadar getirmişken taraftarlarımıza, camiamıza, şampiyonluk kupasının yanında Türkiye Kupası sevincini yaşatmak istiyoruz'' dedi.

Sağlam, Termal İlçe Emniyet Amirliği ve Yalova Üniversitesi'nin iş birliğiyle Thermalium Wellness Park Otel sponsorluğunda, kimsesiz çocuklar yararına düzenlenen etkinliğe katıldı. Sağlam, otel restoranındaki yemeğin ardından çocuklarla bir söyleşi yaptı.

Çocuklara futbol yaşamıyla ilgili bilgiler veren Sağlam, Samsunspor'da oynadığı sürede üniversite bitirme imkanı buluğunu dile getirerek, ''İyi birer futbolcu olmak için, iyi bir aile terbiyesine sahip olmak gerekiyor. Bununla beraber iyi de bir eğitim almak gerekiyor'' dedi.

Sağlam, Bursaspor Kulübü olarak eğitime önem verdiklerini dile getirerek, ''Bu konuda çok hassasız. Eğer altyapıda oynayan oyuncularımızdan yeteneği ne derece iyi olursa olsun okul hayatında sıkıntı olan varsa uyarıyoruz. Eğer uyarılarımızı dikkate almıyorsa da takımdan uzaklaştırıyoruz'' diye konuştu.

Sporcunun karakterinin iyi olması gerektiğine vurgu yapan Sağlam, şöyle konuştu:
''Türk futbolunda iyi bir sporcu olmak çok önemli ama örnek bir sporcu olmak ondan daha çok önemli. Çok yetenekli olup da karakter zafiyeti olan bir oyuncuyla daha az yetenekli ama düzgün karakterli, profesyonel bir oyuncuyu yan yana getirdiğimizde karakteri daha üst seviyede olandan daha verim aldığımız bir gerçek. Sporcu olmak güzel bir şey ama iyi bir sporcu olmak için iyi bir insan, iyi bir eğitim almak lazım.''

Bir gazetecinin, Fenerbahçe ile oynayacakları Ziraat Türkiye Kupası final maçıyla ilgili sorusunu da yanıtlayan Sağlam, ''İki taraf da çok uzun yıllardır kupaya hasret. Biri 30, biri 27 yıldır. İki taraf da kupayı almak isteyecek. Biz de işi buraya kadar getirmişken taraftarlarımıza, camiamıza şampiyonluk kupasının yanında Türkiye Kupası sevincini yaşatmak istiyoruz'' dedi. Daha sonra Sağlam'a otel yönetimi plaket takdim etti. Sağlam da törene katılan protokol üyeleri ve çocuklara Bursaspor forması hediye etti. Sağlam, ardından otelin yan tarafında bulunan mini halı sahada çocuklarla birlikte penaltı attı.

Programa Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız da katıldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN