Dava devam ediyor

Dava devam ediyor
Çarşamba 09.05.2012 13:44

Bursaspor eski başkanlarından Recep Günay ve bazı kongre üyelerince, ''Bursaspor'un 2009 yılında yapılan genel kurulun iptaline ve kulübe yeni kayyum atanmasına'' ilişkin açılan davaya devam edildi.

Bursa 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Recep Günay ve avukatı Yücel Akgül, Bursaspor kulübünün avukatı Jale Demir katıldı.

Mahkemenin hakimi, duruşmada, borçlar ve dernekler hukuku uzmanı bilirkişilerin, Bursaspor Kulübü'nde, 2009 yılı ve öncesini kapsayan harcama ve karar defterlerini inceleyerek, keşif yaptığını bildirdi.

Hakim, bir karar verebilmek ve bilirkişilerin hazırladığı raporunun mahkemeye ulaşması için duruşmayı ertelendi.

Davanın geçmişi

Yeşil-beyazlı kulübün eski başkanlarından Recep Günay, 9 Haziran 2009'da yapılan Bursaspor'un genel kuruluna bazı üyelerin alınmadığı, bazılarının ise haksız yere üyeliklerinin iptal edilerek oy kullanmalarının engellendiği iddiasıyla, ''Genel kurulun iptali ve kulübe kayyum atanması'' için dava açmış, ayrıca Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Davanın görüldüğü Bursa 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, ''genel kurulun iptali'' yönünde karar vermiş, ancak Yargıtay 7. Hukuk Dairesi, ''Üyeliklerin iptalinin, genel kurulun iptali için yeterli gerekçe olmadığına, bu çerçevede kulübe kayyum atanmasının gerekli olmadığına'' kanaat getirerek kararı bozmuş; dava dosyasını, varsa başka delillerin de mahkeme tarafından araştırılıp değerlendirilerek yeniden görüşülmesi için geri göndermişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN