Bursasporlular Ankara'ya akın ediyor

Bursasporlular Ankara'ya akın ediyor
Çarşamba 16.05.2012 15:55

Bursasporlu taraftarlar, takımlarının 50. Ziraat Türkiye Kupası finalinde bu akşam Fenerbahçe ile yapacağı maç için Ankara'ya akın ediyor.

Bursa'da son bir haftada başlatılan kampanya çerçevesinde yaklaşık 100 otobüs, yeşil-beyazlı taraftarları Ankara'ya ücretsiz götürüyor.

Kentteki semtlere dağıtılan otobüsler, buralardan aldıkları taraftarlarla birlikte saat 10.00'dan itibaren Ankara'ya doğru yola çıktı.

Grup 16 Taraftarlar Derneği de merkez Yıldırım ilçesi Yeşilyayla Mahallesi'nden 5 otobüsle Ankara'ya hareket etti. Dernek başkanı Tayyip Öztürk, yaptığı açıklamada, kendi otobüslerinde alkol ve sigara içilmesine izin vermediklerini söyledi.

Bursaspor'u olması gerektiği gibi desteklemekten başka amaçlarının olmadığını ifade eden Öztürk, dernek olarak kimseden bedava bilet istemediklerini, maçlara kendi imkanlarıyla gittiklerini kaydetti.

Öztürk, Bursaspor'un 26 yıl sonra Türkiye Kupası'nda final oynayacağını anımsatarak, bu önemli maçla gönül verdikleri takımı yalnız bırakmama adına tüm taraftarların adeta Ankara'ya akın ettiğini bildirdi.

Ankara 19 Mayıs Stadı'nda kendilerine ayrılan bölümü tamamen doldurarak sadece kendi takımlarına destek vereceklerini, rakip takımla uğraşmayacaklarını vurgulayan Öztürk, ''Kupayı da kazandığımızda sevincimizi yine olması gerektiği gibi centilmence yaşayacağız. Kupayı alacağımıza dair inancımız var. Fenerbahçe de 30 yıldır kupayı alamıyor, ama bizim de 26 yıllık kupa özlemimiz var. İki sene önceki şampiyonluğun ardından Türkiye Kupası'nı da müzemize götürmek istiyoruz'' dedi.

-Yolculuk-

Grup 16 Taraftarlar Derneği üyeleri, Ankara yolculuğu sırasında maçta yapacakları tezahüratların provasını yaptı.

Otobüs içinde ''atkı şov'' yapan taraftarlar, kupa için özel olarak besteledikleri, ''Oley oley oley, Bursaspor oley, terletin formayı, gecenin sonunda kaldırın kupayı'' tezahüratını da yapmayı ihmal etmedi.

Dernek başkanı, taraftarları molalarda yediklerini ve içtiklerini ödemeleri konusunda sıkı bir şekilde uyardı.

-Eskişehir'de yol güvenliği-

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Bursaspor taraftarlarının kent içinden geçiş sırasında geniş güvenlik önlemleri aldığı dikkatlerden kaçmadı.

Muhtemel bir taşlı saldırıya karşı polislerin köprü üzerlerinde ve kavşaklarda konuşlandırıldığı gözlendi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN