"2-3 oyuncu takviye edip..."

"2-3 oyuncu takviye edip..."
Cumartesi 19.05.2012 12:23

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''İskeletini oluşturduğumuz kadromuzu 2-3 oyuncuyla takviye edip önümüzdeki sezon daha iyi bir Bursaspor oluşturmak istiyoruz'' dedi.

Sağlam, Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından organize edilen ''Basın Halı Saha Futbol Turnuvası''nın Fethiye İdman Spor Halı Saha Tesisleri'ndeki açılışında yaptığı açıklamada, Süper Final Avrupa Ligi grubunu birinci bitirdiklerini ve Türkiye Kupası'nda final oynadıklarını hatırlattı.

Genel olarak sezonu değerlendirdiklerinde başarılı bir sezon geçirdiklerini belirten Sağlam, ''Emeği geçen taraftarlarımıza, oyuncularımıza, teknik heyetimize, başkanımıza, yöneticilerimize ve personelimize teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Transferlerle ilgili yeni sezon hazırlıklarını başladıklarını söyleyen Sağlam, ''O konuda yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2 veya 3 tane iyi oyuncu alıp transferde çok fazla bu sene kadroyu değiştirmeden, sezon başında iskeletini oluşturduğumuz kadromuzu 2-3 oyuncuyla takviye edip önümüzdeki sezon daha iyi bir Bursaspor oluşturmak istiyoruz. Çalışmalarımıza devam ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bursa'nın futbol şehri olduğunu, her kesim tarafından sevildiğini ifade eden Sağlam, şöyle devam etti:

''Açılışını yaptığımız turnuva, hem insanlara spor yaptırabilmek, hem de spor sevgisini aşılayabilmek açısından güzel bir organizasyon. Özellikle medyanın bu işin içinde olması, basın mensuplarını oynarken seyredebilmek güzel bir duygu. Hep bizi eleştirenleri bugün burada seyretme ve değerlendirme şansı buluyoruz.''

Bursaspor olarak bir başarı yakalanacaksa bunda Bursa'da yaşayan her kesimin pay sahibi olmasını, desteğinin olmasını istediklerini dile getiren Sağlam, şunları kaydetti:

''Ortaya konulan bir başarı olduğu zaman bunu toplumun her kesimiyle paylaşmak istiyoruz. Basının işi mutlaka gördüğünü yazmaktır ama bu yapılan her yorumun takımın menfaati doğrultusunda olması, yapılan eleştirilerin eleştiri yapılan kişiyi teşvik etmesi bizim için önemli. Yoksa övgünün olduğu yerde mutlaka eleştiri de olacaktır. Buna her zaman hazırız ama yeter ki iyi niyetli olsun ve bir şeyler vermeye yönelik olsun.''

Sağlam, daha sonra Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BGC Başkanı Nuri Kolaylı ve Zeno Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recep Aydın ile birlikte turnuvanın ilk maçının başlama vuruşunu yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN