"Bursaspor zirve takımı olmalı"

"Bursaspor zirve takımı olmalı"
Çarşamba 23.05.2012 11:30

Bursaspor'un, 29 Mayıs'ta yapılacak Olağan Genel Kurulu için yeniden aday olan Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Bursaspor'un bundan sonra yoluna zirve takımı olarak devam etmesi, en önemli hedefimiz'' dedi.

Yazıcı, yaptığı açıklamada, ''kalan işlerini tamamlamak'' için yeniden aday olduğunu söyledi.

Bursaspor'un zirve takımı olduğunu kanıtlaması gerektiğini dile getiren Yazıcı, son 3 yıldır Avrupa kupalarında yer aldıklarını, ancak bunun devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Yazıcı, başkanlığı döneminde Bursaspor'un Süper Lig şampiyonluğu yaşadığını hatırlatarak, ''Son 3 senedir Avrupa kupalarındayız. Derecesi ne olursa olsun Bursaspor her yıl Avrupa kupalarında olmalı. Bursaspor'un bundan sonra yoluna zirve takımı olarak devam etmesi, en önemli hedefimiz'' diye konuştu.

Bursaspor'un ligdeki başarılarının yanında kurumsallaşmaya da önem vermesi gerektiğini vurgulayan Yazıcı, UEFA'nın getirdiği yeni kriterlerin de bunu zorunlu kıldığını bildirdi.

Yazıcı, yeni kurallar gereği başkan ve yöneticilerin kulübe istedikleri zaman para da veremeyeceğini anlatarak, şöyle devam etti:
''Bursa çok büyük şehir. Bursaspor da bu şehrin tek takımı, hatta sevgilisi. Kulüpler için öylesine yeni kriterler çıkıyor ki... Ne bileyim paranı ödemediğin an UEFA'dan ceza geliyor, seni Avrupa kupalarından 'men' ediyor. Bunun gibi ağır yaptırımlar... Onun için kulübün sağlam temellere oturması lazım.

Kalıcı gelirlerden tutun da şehir olarak kulübe her konuda sahip çıkılması lazım. Beni sevmeyen de olabilir, çok seven de. Fakat bu kişilere bağlı olmamalı. Önemli olan, kulübü sevmek. Burası öylesine kurumsal bir yapıya gelsin ki bundan sonra kim gelirse gelsin, Bursaspor zirve takımı olarak kalsın. Biz de bunu oturtmak istiyoruz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN