Web Sürümüne Geç

  Sağlam transferlerden memnun

  Sağlam transferlerden memnun
  06 Eylül 2012, Perşembe Güncelleme: 12:48

  Bursaspor'un başarılı teknik patronu Ertuğrul Sağlam, yeni transferleri Tuncay Şanlı ile Fernando Belluschi ile takımın daha da güçlendiğini söyledi. Sağlam, iki oyuncunun da kalitesinin belli olduğunu ve Bursaspor'a katkılarının büyük olacağını kaydetti.

  Spor Toto Süper Lig'in başarılı takımlarından Bursaspor'un başarılı teknik patronu Ertuğrul Sağlam, lige verilen ara dolayısıyla doğup büyüdüğü Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde ailesi ve yakınlarıyla hasret giderdi. Abisinin sahibi olduğu işletmede sevenleriyle bir araya gelen Sağlam, Ereğli turu attı.

  Yolda vatandaşlarla birlikte sohbet eden başarılı teknik adam, yeni yapılan transferler ve takımdan ayrılan oyuncularla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Transferin son günlerinde takımdan ayrılan 4 oyuncusunun yanı sıra Tuncay Şanlı ile Fernando Belluschi ile güçlendiklerini kaydeden Sağlam, her iki oyuncunun da kalitelerinin belli olduğunu ve Bursaspor'a büyük katkı sağlayacaklarını söyledi.

  ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BURSASPOR DAHA İYİ OLACAK
  Yapılan transferler hakkında açıklamalarda bulunan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "İbrahim Kaş'ı Orduspor'a, Adem Koçak'ı Sivasspor'a İsmail Aktan'ı Denizlispor'a verdik. Yenal da Denizlispor'a gitti. Takviyeler de oldu. Tuncay Şanlı ile Fernando Belluschi takımımıza katıldı. Bu değişikliklerin Bursaspor açısından hayırlı olmasını diliyorum. Yeni gelen transferlerimizin de bir an evvel fiziksel olarak takım seviyesine çıkıp yeteneklerini takımın menfaati doğrultusunda yansıtmasını istiyor ve bekliyoruz. İnşallah bundan öncekinden çok daha iyi bir Bursaspor'u Bursaspor'u sevenlerine izlettireceğiz." diye konuştu.

  İKİ OYUNCU DA TAKIMA KATKI SAĞLAMAK İÇİN SABIRSIZLANIYOR
  Tuncay Şanlı'yı takıma katkısı olacağı beklentisiyle aldıklarını da belirten Ertuğrul Sağlam, "Tuncay çok kaliteli bir oyuncu. Artı kişilik ve karakter olarak da lider özellikleri olan bir oyuncu. Dediğim gibi, fiziksel eksikliğini bir an evvel giderip o da takıma katkı sağlama adına sabırsızlanıyordur. 2 oyuncudan da bundan sonraki dönemde takıma katkı sağlamasını bekleyeceğiz. Ben her şeyin çok daha güzel olacağına inanıyorum." dedi.

  Doğup büyüdüğü Ereğli'de olmaktan mutlu olduğunu da dile getiren Ertuğrul Sağlam, "Ben burada doğup büyüdüm. Ailem ve arkadaşlarım burada. Lige verilen aradan istifade ederek hem ailemi hem de arkadaşlarımı ziyarete geldim. Uzak olmamız sebebiyle memleket ve aile hasretini de bu şekilde giderme imknı buldum. Ereğli'nin bende ayrı bir yeri var. Güneşi, ormanı ve mavisiyle farklı bir yer. Bundan sonra da fırsat buldukça gelmeye çalışacağım." dedi.

  Röportaj esnasında Bursaspor teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın babası Yılmaz Sağlam da hazır bulundu.
  Yükleniyor