İbrahim Yazıcı: "Ben para için oyuncu satmam"

İbrahim Yazıcı: "Ben para için oyuncu satmam"
Perşembe 17.01.2013

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, bazı kesimlerin kendisini konuşmadığı için yerden yere vurduğunu belirterek, makam meraklısı olmadığını söyledi.

Yeşil-beyazlı kulübün başkanı İbrahim Yazıcı, Divan Kurulu Toplantısı'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Baia Hotel'de Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya'nın başkanlığında, kulüp tüzüğünün 22. maddesi gereği gerçekleşen toplantıda konuşan başkan İbrahim Yazıcı, "Mevcut takım şampiyon takımdan daha kaliteli. Sanki 40 yıl boyunca UEFA'da gruplara kalmış gibi her yerden vurmak istiyorlar. Twente'ye elenince ben hiç mi üzülmedim? Dünkü maçta galip durumdasın 2-1 galibiz herkes alkışlıyor. 2-2'de mırıldanmalar başlıyor. 3-2'de 'Şampiyon takımı şöyle böyle yaptınız' diyorlar. Şampiyon takıma bakın şu anki takıma bakın. Futbolda biraz da şansta gerekiyor. Bunlar olacak. Geçen sene Galatasaray şampiyon bu sene şampiyonluğa oynuyor. Bir evvel ki sene küme düşme hattının bir üstündeydi. Taraftar maça gelmiyor. Niye? Kötü günde de beraber ol. Biz niçin buradayız. Ben tribünde fenalaştığımda reklam mı yaptım? dedi.

"KONUŞMA ÖZÜRLÜ DEĞİLİM"
Konuşmadığı için herkesin atıp tuttuğunu ifade eden Yazıcı, "Ben her gün başka türlü konuşurum. Konuşma özürlü değilim ama çıkmıyorum, konuşmuyorum. Transferde de iki oyuncuyu ağızlarına yapıştırıp, konuşuyorlar. Biz şampiyon olurken de şampiyon olacağız demedik. Şu anda önümüzde ligde 17 maç kupada da 3 maç var. Her şey bitmiş değil. Bugün İngiltere liginden transfer yaptık. Şampiyon kadro ile de alay etmişlerdi. Taraftarlarla iletişim konusunda sıkıntımız var. Bizi bıktırmaya yönelik çabalar zaman kaybettirdi. İletişim konusunda daha özenli olabilirdik. Sağlık açısından yaşadığım sıkıntılar iletişim sıkıntı oluşturdu. Yeni önlemlerimiz olacak diye konuştu.

"PARA KAZANMAK İÇİN OYUNCU SATMAM"
Para kazanmak için oyuncu satmadığını ifade eden Yazıcı, "Bursaspor, oyuncu satışından kazanç sağlamak bir tarafa oynatamadığı futbolcuların alacaklarını faiziyle ödemek zorunda bırakıldı. Ben para kazanmak için oyuncu satmam, satmadım da. Eğer oyuncunun Bursaspor'da kalacak durumları ortadan kalkmışsa satarım. Ben satışına karar vermem, teknik heyete verir. En önemli konulardan biri medya. Yabancı bir oyuncu geliyor sana diyor ki 'Ben oynamak istemiyorum' Premier Lig'den bana teklif var. Teknik direktörde tabiî ki 'git' diyecek ama bu başka türlü yansıtılıyor. Oyuncu satmak için oyuncu alıyoruz ama bunlar Bursa'da hep yanlış aksettirilir diye konuştu.

"BU YANGIN SİZİ DE YAKAR"
Televizyon ve gazetelerde kendisi adına olumlu haberlerin yansımadığını belirten Yazıcı, "3 yılda bir başarı elde etmiş bir takım taraftarını mutlu edemiyorsa sorun takımda ya da kulüpte değildir. Ben bu kulübü 4 yıldır kötümü yönettim? Televizyonlarda, gazetelerde benim adıma iyi bir haber gördünüz mü? Hiçbir başarı cezasız kalmaz sözüne inanıyorum. Ben bu cezayı fazla çektim. Kulübün menfaatleri için başıma neler geldiğini biliyorum. Başımıza gelen ne varsa kulübün menfaatleri içindir. Taraftardaki olumsuz havanı mimarı medyadır. Hataları büyüterek kamuoyuna sunarsan olacağı budur. Bu yangın sizi de yakar şeklinde konuştu.

"HESAPSIZ HARCAMA DÖNEMİ BİTTİ"
Kulüp yönetmenin 10 sene önceki gibi olmadığını ifade eden başkan Yazıcı, "Hesapsız harcama dönemi bitti. UEFA ödeyemeyeceğin kadar borçlanırsan kapının önüne koyuyor. Bursaspor günü kurtarma politikaları yüzünden batmadı. Bursaspor yayın gelirlerinden başka dişle dokunur gelirin olmadığının kimse farkında değil. Oyuncu primlerini ödemeye yetmiyor. Elimizde dosyalar, projeler kapı kapı dolaşmadığımızı zannediyorsunuz? Reklam için bittiğimiz firmalara bizden önce arayıp aman reklam vermeyin diyenler var. Bunlar Bursaspor'a en çok kötülüğü yapan kişiler. Şampiyon olmadan önce gırtlağımıza kadar borç içinde değil miydik? Şampiyon olduğumuzda elde ettiğimiz gelir değer artışına yetmez. Bu stadı Bursaspor yaptı. Kuruşuna kadar Bursaspor kasasından çıktı. Bu borçları ödemek, stadı yaptırmak başımıza gelmeyen kalmadı. Biz onun üzerine ısrarla gitmeseydi yapılmayacaktı. Şampiyonlar Ligi maçları İBB Spor'un stadyumunda yapılacaktı. Biz bunu içimize sindiremedik. UEFA'dan gelen yetkililer burada maç oynanmaz dendi. Bitişine hiç inanamadılar. Çok büyük bir iş halledildi ifadelerini kullandı.

"DİK DURUŞUMUZ UNUTULDU"
Şike süreci ve federasyon seçimlerinde sergiledikleri dik duruşun kendi camialarında unutulduğunu ifade eden başkan Yazıcı, "Federasyon ile ilgili atan tutan bir sürü insan var. Dün onları desteklediler. Şimdi atıyorlar. Ben salona girmedim. Federasyonun kapısından da girmedim. CAS'ta dava kazanan tek kulüp biz değimliyiz? Ben o mahkemeye kendim gittim. Gelen kanı yüzde bir değil ama ben inanıyordum. Demek ki o zaman ki basına şöyle bir bakın normal bir haber gibi geldi geçti. Bursa için şampiyonluğa yakın bir zaferdi. Kazanamayıp onla ilgili yüklenmeyi düşünüyorlardı dedi.

"BEN KALICI DEĞİLİM"
Başladığı işi yarım bırakmak istemediğini ifade eden Yazıcı, "Ben kalıcı değilim. Uğraşın içinde devam ediyoruz. 'İbrahim Yazıcı Marmaris'ten, İstanbul'dan idare ediyor' Sen benimle mi yaşıyorsun? Buraya 20 dakikada geliyorum. Ben makam meraklısı değilim. Mühim olan olaylara hakim olup olmadığım. Uçan kuştan haberim var. Ben kulüpten yana barıştan yanayım şeklinde konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN