"Biz kendimizden eminiz"

"Biz kendimizden eminiz"
Cuma 08.02.2013 14:47

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, yeni teknik direktörleri Hikmet Karaman ile ilgili Gaziantepspor cephesinden yapılan açıklamalara yanıt verdi.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Biz kendimizden emin olduğumuz ve bu süreçte söylediğimiz her sözü samimiyetle sarf ettiğimiz için, en küçük bir endişeye kapılmadan Hikmet Karaman'la kulübü kendisiyle ilişkisini kestikten sonra bir araya gelme ve görüşme kararı verdik'' dedi.

Yazıcı, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, neden olmadıkları ancak yönetmek ve yönlendirmek mecburiyetinde oldukları bir ''son dakika'' gelişmesinin ardından, en ince ayrıntısına kadar düşünerek verilen bir kararın, Bursaspor paydaşlarının bir bölümü tarafından tam anlaşılamadığını gördükleri için açıklama yapmak durumunda kalındığını belirtti.

Örtbas etmeye çalışırdık

Fair-play unsurlarıyla tescillenmiş şampiyonluğa imza atarken de, herkesin izlediği son genel kurulda Türk futbol kamuoyunun takdirini kazanmış hamleleri gerçekleştirirken de dikkatli ve özenli olduklarını bildiren Yazıcı, şunları kaydetti: ''Uluslararası arenada UEFA'nın bileğini bükerken de profesyonelce yönetmiştik süreci, küme düşmenin travmasını yaşamış bir camiayı, Anadolu devrimini gerçekleştirmeye hazırlarken de. Bunca badire atlatmış bir yönetimin, bir teknik adam seçiminde, gerek isim gerekse usul konusunda yanlış yaptığını düşünenler, tarihi yanılgı içindedirler. Her fırsatta Türkiye'ye ahlak dersi vermiş bu camianın, son teknik adam seçiminde, hararetle savunduğu ilkelere ters düştüğünü iddia etmek, sadece Bursaspor'un önlenemez yükselişini durdurmaya çalışmak isteyen rakiplerimizin ve başarımızı kıskananların tutunabileceği çürük bir daldır. Eğer biz iddia edildiği gibi, sayın Hikmet Karaman'la görevdeyken görüşmüş ve anlaşmış olsaydık, görevinden ayrıldıktan 3-5 hafta sonra ya da sezon sonunda sözleşme imzalar, hatamızı örtbas etmeye çalışırdık. Ancak biz kendimizden emin olduğumuz ve bu süreçte söylediğimiz her sözü samimiyetle sarf ettiğimiz için, en küçük bir endişeye kapılmadan Karaman'la kulübü kendisiyle ilişkisini kestikten sonra bir araya gelme ve görüşme kararı verdik.''

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN