Hikmet Karaman: Farklı kazanabilirdik

Hikmet Karaman: Farklı kazanabilirdik
Pazar 17.02.2013

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, 1-0 kazandıkları Sanica Boru Elazığspor maçına ilişkin, ''Oyunun ilk 45 dakikasında soyunma odasına daha farklı bir skorla girip, ikinci yarı işimizi kolaylaştırabilirdik'' dedi.

Karaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, üst üste ikinci galibiyetlerini aldıklarını belirterek, ''90 dakika boyunca rakibe hiç pozisyon vermedik. Küme düşme potasındaki takımlar çok dirençli oynuyor, riske girebiliyor. İkinci yarının son 10-15 dakikasını skoru korumak için geçirdik. Oyunun ilk 45 dakikasında soyunma odasına daha farklı bir skorla girip, ikinci yarı işimizi kolaylaştırabilirdik'' diye konuştu.

Karaman, ''İkinci yarı özellikle son bölümlerde tamamen kapandınız, bunu neye bağlıyorsunuz?'' sorusuna, ''Dünyanın en büyük takımı bile 1-0 galipse, son dakikalara girerken daha kontrollü oynar. Çünkü bu kadar net pozisyonlara girip faydalanamazsanız gol yersiniz'' şeklinde yanıtladı.
Hikmet Karaman, Pinto'nun maçtan alınırken gösterdiği tepkiye ilişkin, ''Yanlış, çok yanlış. Pinto yetenekli, son derece beğendiğim bir oyuncu ama herkes yeri gelince dışarı çıkacak'' değerlendirmesinde bulundu.

Yeşil beyazlı oyunculardan Micheal Basser, oyunun ilk yarısında hocanın söylediği her şeyi yaptığını ve işlerin kendileri için iyi gittiğini belirterek, çok pozisyon bulduklarını, ikinci yarıda ise aynı başarıyı gösteremediklerini söyledi.

Basser, İngiliz Sunderland takımının kendisiyle ilgilendiği yönündeki haberlerin anımsatılması üzerine, ''Benim kalbim burada. Herşeyimi Bursaspor'a vermek istiyorum. Ayrıca bu konuda hiçbir duyumum ve bilgim yok'' dedi.

Maurice Edu ise ilk yarının kendileri için iyi geçtiğini, üstünlük golünü bulduklarını, ikinci yarıda ise rakibin daha iyi mücadele ettiğini kaydetti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN