Web Sürümüne Geç

Şampiyonluk yine gelecek

Şampiyonluk yine gelecek
Cuma 22.02.2013

Karaman'a göre Bursaspor zoru başaracak. Tecrübeli teknik adam, 2.5 yıllık görev süresi içinde en büyük hedefinin şampiyonluk olduğunu, başarının süreceğini belirtti.

Bursaspor'daki görevine Karabükspor ve Elazığspor galibiyetleriyle fırtına gibi başlayan teknik direktör Hikmet Karaman, Timsah'ı Avrupa'ya taşımaya ve yeniden şampiyon yapmaya kararlı. Heyecanlı ve hırslı yapısını takıma da aşılamaya başlayan tecrübeli teknik adam, 2.5 senelik kontrat süresi içinde şampiyonluk ipini göğüslemeyi hedefliyor. Arkadaşımız Serkan Yetişmişoğlu ile konuşup iddialı mesajlar veren Hikmet Karaman, "2 haftada 4. sıraya çıktık. Kalan 12 maçımızda da en iyi sonuçları alıp 'Avrupa takımı' apoletini omzumuza takmayı amaçlıyoruz, Şampiyonluk en büyük hayalim.

GAZİANTEP ZOR MAÇ
Bu kulübün bu şehrin bu taraftarın şampiyonluğu hak ettiğini düşünüyorum. Bunu da başaracağız" dedi. Bursaspor'u, Avrupa'nın gediklisi bir takım haline getirmeyi ve 2. kez Şampiyonlar Ligi'nde oynatmayı hedeflediğini vurgulayan 53 yaşındaki teknik adam, "Bursa her yönüyle bir futbol kenti. Tesisleri, spor kültürü, güçlü altyapısı ve medyasıyla Bursa, şampiyonlukları hak eden bir şehir" diye konuştu. Yakaladıkları iki maçlık seriyi Gaziantep ve Sivasspor maçlarını da kazanarak, 4 maça çıkarmak istediklerini belirten Karaman, sözlerine şöyle devam etti: "Gaziantepspor benim kurduğum bir takım. Taraftarlarla da hiçbir sorunum yok. Kaderin cilvesi, 3 hafta sonra bu kez rakip olarak oraya gideceğim. Ancak bu önemli karşılaşma öncesi polemik yaratmak yerine olumlu mesajlar vermek gerek. Örneğin, babasını kaybeden başkan İbrahim Kızıl'ı hemen arayıp başsağlığı diledim. Gaziantep'in ligde sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum." Karaman, Bursa şehrinin artık kenetlenmeye başladığını, Pablo Batalla'nın büyük bir oyuncu olduğunu da ifade etti.

Serkan Yetişmişoğlu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN