Taffarel 'git' dedi

Taffarel 'git' dedi
Salı 16.07.2013 19:48

Bursaspor'un İtalya'nın Genoa takımında transfer ettiği kalece Sebastien Frey, Galatasaray'ın kaleci antrenörü Taffarel'in kendisine Bursaspor'a gelmesi yönünde tavsiyede bulunduğunu söyledi

Bursaspor'un iki yeni transferi Sebastien Frey ve Renato Civelli basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Bursaspor'da başarılı olabilmek için çalışacağını belirten Frey, Bursaspor gibi coşkulu bir taraftara sahip olan kulübe geldiği için de mutlu olduğunu ifade etti.

TAFFAREL ÇOK YAKIN DOSTUM
Bursaspor'a transfer olmadan eski arkadaşı olan Taffarel'den bilgi aldığını belirten Frey, "Benim çok yakın dostlarımdan birisi şu anda Galatasaray'da kaleci antrenörlüğü yapan Taffarel'den Türk futbolu ve Bursaspor hakkında bilgi aldım. Türkiye'de insanların futbola çok aşık olduğunu söyledi. Benim Bursaspor'a gelmem yönünde tavsiyede bulundu. Tercihim bu yönde kolaylaştı." diye konuştu. Frey, Bursaspor'da tanıdığı futbolcu olup olmadığı sorusuna ise "Batalla'nın Bursaspor'da çok büyük işler yaptığını biliyorum. Belluschi ile 1 sezon birlikte oynadım. Taiwo'yu da İtalya'dan tanıyorum." diye cevap verdi.

HEDEFİMİZ BÜYÜK
Bursaspor'daki hedefinin sorulması üzerine Frey, "Bursaspor'un Türkiye'de üst sıralarda yer aldığını biliyorum. Hedefimiz büyük. Bu sezon hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde beklentilerimiz var. Hazır olmamız gerekiyor. Şampiyonlar Ligi'nde çok önemli rakipler var. Belki zor olacak ama imkansız değil. Bize düşen sahada işimizi en iyi yönde yapmak." şeklinde konuştu.

TARAFTAR İTİCİ GÜÇ OLACAK
Bursaspor'a imza attığı andan itibaren taraftarlardan çok sayıda tebrik mesajı aldığını da sözlerine ekleyen başarılı kaleci Frey, "Bursaspor taraftarının coşkusunu bana anlattılar. Onların bana olan sevgilerini dünden itibaren gördüm. İnanılmaz çok mesaj geldi. Herkes çok mutlu gözüküyor. Bu sevgide beni olumlu yönde motive ediyor. Bu takım için çok önemli. Taraftarlarımız bizim için itici bir güç olacaktır." diyerek konuştu.

GENÇLERE YARDIM EDECEĞİM
Genç kaleciler Harun ve Bekir Sevgi ile birlikte çalışacağının hatırlatılması üzerine, "Henüz takıma yeni geldim. Takım arkadaşlarımı tanımıyorum ama genç kalecilere tabii ki tecrübelerimi aktaracağım. Onlara yardımcı olacağım." dedi.

BAŞARILI OLACAĞIMIZA İNANIYORUM
Arjantinli defans oyuncusu Renato Civelli ise Bursaspor'a geldiği için çok mutlu olduğunu ve kendisi için güzel bir tecrübe olacağını söyledi. Takımda bulunan Arjantinli oyunculardan Batalla ve Taiwo ile aynı takımda forma giydiğini, Belluschi ve Basser ile de karşılıklı olarak oynadığını belirten Civelli, "Bursaspor'un gittikçe yükselen bir grafiği var. Başarılı olacağımıza inanıyorum. Çok ateşli bir taraftara sahip olduğumuzu öğrendim. Arjantin seyircisi de çok ateşlidir. Çok iyi bir takıma sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bize düşen ne kadar sorumluluk varsa yerine getireceğiz." diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN