Sıra bize geldi

Sıra bize geldi
Çarşamba 03.06.2015

Şenol Güneş, G.Saray finali öncesi iddialı konuştu: "G.Saray, hak ettiği bir şampiyonluk aldı. Biz ise emeklerimizin karşılığını daha alamadık. Yarın inşallah kupayı kazanırız"

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bugün G.Saray ile oynayacakları kupa finali öncesi rakiplerini kutladı ve "Ligde şampiyonluğu haklarıyla kazandılar" dedi. Güneş şu ifadeleri kullandı: "Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutluyorum, hak ettiği bir şampiyonluk kazandılar. Şampiyonlar Ligi'nde başarılar diliyorum. G.Saray maçı ile sezona başladık, G.Saray maçı ile sezonu geride bırakıyoruz. Bu yarış da hep devam edecek. Biz bir emek verdik, ligde düşündüğümüz yerin altında kaldık, üzüldük ama en azından kendi içimizde düşündüğümüz oyunu oynamaya çalıştık. G.Saray da kupayı istiyor, biz de istiyoruz. Kendi sahamızda oynanacak olan maçın güzel bir maç olmasını diliyoruz. Kaliteli oyuncuları ve kaliteli hocası var Galatasaray'ın. Bursaspor da şampiyonluk görmüş bir şehir. Fair-play duygusunun ön planda olduğu, sonunda hak edenin kazandığı bir maç olmasını diliyorum. G.Saray emek verdi ve bir kupa aldı, biz henüz emeklerimizin karşılığını alamadık. Yarın inşallah kupayı kazanırız."

TFF'YE ÇAĞRIDA BULUNDU
Şenol Güneş, sözleşmeleri biten oyuncuların kupa finalinde oynaması ile ilgili olarak Futbol Federasyonu'na çağrıda bulunurken, "Hukuk adına, adalet adına bazı uygulamalar gözden geçirilmeli. Bir iş yapıyorsunuz, para alıyorsunuz, doğru ama futbol öyle değil. Futbolun en önemli tarafı keyifi. Zaten öyle başlamıştır. O değeri unutamazsınız. 3 Haziran'da maç var, sözleşmem bitti diyemezsiniz. Bu meslek öyle bir meslek ki, onu sevmezseniz, sahiplenmezseniz, o da sizi sahiplenmez" diye konuştu.

SERDAR VE CiVELLi YOK
G.Saray ile bugün Ziraat Türkiye Kupası finalinde karşılaşacak Bursaspor'da eksikler, kırmızı kart cezalısı Serdar Aziz ve sakat Civelli. Fernandao'lu kadrosuyla süper çıkış yaşayan yeşil-beyazlılar bu başarıyı, kupayı müzelerine götürerek taçlandırmak ve Avrupa vizesi almak istiyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN