Sağlam:İlk galibiyetimizi alacağız

Sağlam:İlk galibiyetimizi alacağız
Perşembe 10.09.2015 18:47

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bu hafta Gençlerbirliği'ne karşı sezonun ilk galibiyetini alacaklarına taraftara armağan edeceklerine inandığını söyledi.

Başarılı teknik adam, ligin 4. haftasında karşılaşacakları Gençlerbirliği maçı öncesi Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Sezon başından beri ilk kez bugün takımın tam kadro ile bir araya geldiğine ifade eden Sağlam, şunları dile getirdi:

İLK KEZ TAM KADROYUZ
"Milli maçtan sonra bazı oyuncularımız erken geldi, bazı oyuncularımız geç geldi. Luis Advincula ve Stoch'un katılımı ile bugün ilk kez tam kadroyuz. Geçtiğimiz sezondan yaklaşık ilk 11'de oynayan 8 oyuncusunu kaybetmiş, bunların yerine de iddialı bir şekilde söylüyorum, en az onlar kadar kaliteli isimler aldık. Hatta bazı bölgelerde takımdan ayrılan oyunculardan daha kaliteli ve yetenekli oyuncuyu kadromuzun içine koyduk. Çok kaliteli kadro oluşturduk. Ama tabi çok iyi oyuncuların bir arada olması üst düzey bir performans için çok yeterli olmuyor."

TAKIM OLMALIYIZ
"Bunları birbirini destekleyen, birbirini anlayan ve birbirine katkı sağlayan bir grup halin getirip takım olgusu içinde performansı oluşturacak şekilde organize edemezseniz ne kadar iyi oyuncu alırsanız alın başarılı olma şansınız yok. Biz kadroyu bir ayaya getirdik ama bu kadronun iyi bir takım olması için inşallah Cumartesi ortaya koyacağımız iyi mücadele ve iyi bir sonuçla takım olma sürecini en az süre içinde gerçekleştirmek istiyoruz. Bundan sonra da ligin üst sırasıyla alakalı ki bu haftaki maçın önemini o yüzden ortaya koyuyorum, bu hafta alacağımız üç puanla bu süreci kısaltıp, alacağımız ivme ile ligin üst sıralarına yavaş yavaş çıkmaya çalışacağız."

" MORAL BOZUKLUĞUNU ATACAĞIZ"
"Cumartesi oynayacağız Gençlerbirliği maçı bir çok açıdan bizim için önem arz ediyor" diyen Ertuğrul Sağlam, şöyle devam etti: "Taraftarımızın da oluşturacağı atmosferle bizim için çok önemli üç puanı alıp, hem camiamız üzerindeki moral bozukluğu ve takımdaki üç haftalık olumsuzluğu ortadan kaldırıp, bir an önce özgüveni elde etmek istiyoruz. Sivok'un bir sakatlığı var. Luis'in arka adalesinde sorun var ama inşallah bunu maça kadar çözmeye çalışacağız. Josue'nin kart cezası var. Necid takımla çalışmaya başladı. Fiziksel bazı sıkıntıları var. Ama ben Cumartesi günü kime görev verirsek verelim, üst düzey fedakarlık, takım için mücadele eden anlayışla oynayıp, taraftarımıza camiamıza sezonun ilk galibiyetini armağan edeceğimize inanıyorum."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN