Web Sürümüne Geç

Şansızlık ve sorumsuzluk

Şansızlık ve sorumsuzluk
Cumartesi 17.10.2015 19:02

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Antalyaspor maçıyla ilgili açıklama yaparak, "Kırmızı kart ile yenilen golün bir takım için şansızlık ve sorumsuzluk olduğunu düşünüyorum" dedi.

Yeşil-beyazlı takımın teknik patronu Ertuğrul Sağlam, 2-0'lık Antalyaspor mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Müsabakayı değerlendiren Sağlam, "İçerideki maçı kazanıp, bir galibiyet serisi oluşturmak istiyorduk. Alınacak 3 puan bizi çok iyi yere getirecekti. İlk yarı çok üretken olamadık. Bu kötü oyunu tam ortadan kaldıralım derken, Stoch'un pozisyonu kırılma anıydı. Birkaç dakika sonra Jorquera kırmızı kart gördü. Devre arasında eksikliği ortadan kaldırmak için konuştuk. İkinci yarıya iyi başladık. Ama 55. dakikada ciddiyetsiz bir şekilde gol yedik. Oyuncularım ondan sonra tepki verdiler, baskı oluşturduk. Bir risk aldık. Tom'u da oyuna soktuktan sonra kenardan gelen toplarda pozisyon ürettik. Sonrasında son dakikada yediğimiz golle beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Önümüzde Kasımpaşa maçı var. Çalışıp, bir şeyleri değiştirmemiz gerekiyor. Oyun içinde performansı düşük oyuncularımız var. Bugün daha iyisini yapmamız gerekiyordu. Kırmızı kart ile yenilen golün bir takım için şansızlık ve sorumsuzluk olduğunu düşünüyorum. Sonuçta mağlup olduk. Kasımpaşa maçı için çok çalışacağız. Bu takıma inanıyor ve güveniyorum diye konuştu.

"HAKEM AÇISINDAN KRİTİK POZİSYONLAR VARDI"
Maçın hakemi ve kadroda rotasyon hakkında sorulan soruya Sağlam, "İlerleyen haftalarda bir rotasyon olabilir. Penaltıyla alakalı pozisyonu seyredemedim. Pozisyon devam etti diye Cüneyt hoca devam ettirmiş olabilir. Hakem açısından kritik pozisyonlar vardı diye cevapladı.

"İNANCIMIZ KAYBETTİĞİMİZ ZAMAN DURMANIN ANLAMI YOK"
İstikrarlı sonuçları taraftarların beklemesi gerektiğini anlatan Sağlam, "Burada inancımızı kaybettiğimiz zaman durmanın ve kimseyi kandırmanın anlamı yok. İnişli çıkışlı bir grafik ortaya koyduk. Bunu biz de kabul etmiyoruz. Takımımızda önemli oyuncular var. Bunlardan birkaç tanesi kendi performanslarına ulaşamadı. Bu istikrarı tam anlamıyla yakalayamadık. İlk devrenin ortası geldi. Daha iyi yapabileceğimize inanıyorum. Kasımpaşa maçı olumsuzluğu değiştirmek için fırsat. Rotasyonla alakalı, oyuncularla alakalı bazı şeyleri üst seviyeye çıkartmamız gerekiyor şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN