Web Sürümüne Geç

"Yeni bir sayfa açacağız"

"Yeni bir sayfa açacağız"
Perşembe 22.10.2015 12:41

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, cumartesi günü İstanbul’da oynayacakları Kasımpaşa maçında takımda rotasyon yapacağı sinyalini verdi. Kasımpaşa maçıyla yeni bir sayfa açmak istediklerini belirten Sağlam, kadroda 3-4 oyuncuyu değiştireceğini söyledi.

Sağlam, Kasımpaşa maçı öncesi Atatürk Stadı'nda basın toplantısı düzenledi. Sıkıntılı bir süreçte Eskişehirspor ve Çaykur Rizespor galibiyetleri ardından gelen Antalyaspor yenilgisine üzüldüklerini belirten Sağlam, şöyle dedi:

"Şimdi önümüzde bir süreç var. Biz de yıllarca futbol oynadık, daha sonra antrenörlük yaşadık. Antalyspor karşısında yaşanan olumsuzluk hepimizi çok üzdü. Şimdi bunu ortadan kaldırmak için önümüze fırsat çıktı. Özellikle futbolcular, bu olumsuz durumu çevirmek için bir fırsat kollar; Diğer maçın gelmesini beklerler. Şimdi bizim önümüzde çok güzel bir fırsat var. İki karşılaşmada 6 puan önümüzde duruyor. Alınacak 6 puanın biziz nereye taşıyacağına, sonrasında bir 10 günlük ara var. Tekrar güzel bir ortam oluşacağı, camianın taraftarın ve kulübün geleceğe daha iyi bakacağı bir fırsatın önümüzde olduğunu biliyoruz. Dün oyuncularla da konuştuk, gelin bu fırsatı değerlendirelim. Bu olumsuz gibi görünen fırsatı da 5 gün içinde olumluya çevirelim dedik."

"OYUNCULARIMIZIN 3 PUAN ALACAĞINA İNANIYORUM"

İçinde bulundukları durumdan hiç kimsenin hoşnut olmadığını vurgulayan Sağlam, şöyle devam etti:

"En fazla rahatsızlık duyan insanlar bizleriz. Bunu olumsuz durumu çevirmek için birinci derecede sorumluluk alması gereken bizleriz. Başkanımız, yöneticilerimiz de biz de bu olumsuz durumu çevirmek için elinden geleni yapıyor. İnşallah oyuncularımız da cumartesi günü üst düzey bir sorumluluk ortaya koyarak, önce Kasımpaşa maçını kazanıp bu moral bozukluğunu üzerimizden atmak istiyoruz ki buna çok ihtiyacımız var. Bizim takımımız sorumluluk aldığı zaman, sorumluluk aldığı zaman ortaya çok güzel manzaralar çıkıyor. Kasımpaşa maçı bizim için bu olumsuz durumu olumluya çevirme adına güzel bir fırsat. Ben oyuncularımın bu bilinçle hareket edip, çok iyi bir futbol oynayarak 3 puan alacaklarına inanıyorum. Bunun morali ile de inşallah daha sonraki Sivasspor maçı da güzel geçecektir."

"İSTEDİĞİMİZ KADRO İLE SAHAYA ÇIKACAĞIZ"

Sakatlıklar hakkında da bilgi veren Sağlam, şöyle devam etti:

"Takımımızda Dany'nin sakatlığı devam ediyor. Jorguera'nın cezası var. Onun dışında eksiğimiz yok. İstediğimiz bir takımla sahaya çıkma şansımız var. Biz kafamızdaki kurgu ile kadro ile sahaya çıkacağız ve inşallah her şey iyi geçecek. Karşımızda da çok iyi bir takım var. Sezonun en iyi takımlarından biri. Ligin en az gol yiyen takımı. Neler yapmamız gerektiği ortada. Bu çocuklar çıkacaklar, kendilerine yakışan mücadeleyi ortaya koyacaklar, onlara güvenenlerin bu güvenini boşa çıkartmayacaklardır. İnşallah her şey istediğimiz gibi geçecek ve Bursaspor adına Kasımpaşa maçı ile yeni bir sayfa açılacak. Buna açık yüreklilikle inanıyorum."

"3-4 OYUNUYU DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Sağlam, bir gazetecinin, "Takımda rotasyon düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine, "Birkaç oyuncuyu değiştirmeyi düşünüyoruz. Bunun sayısı iki mi olur, üç mü olur, dört mü olur bilmiyorum ama değiştireceğiz. Bazı oyuncularda değişiklik yapacağız" diye yanıt verdi.

"TİMSAH ARENADA ZEMİNİ VE IŞIKLARI TEST ETMEK İSTİYORUZ"

Başarılı çalıştırıcı, yapımı süren Timsah Arena stadında antrenman yapma arzuları ile ilgili soruya ise şu karşılığı verdi:

"Orada hazırlık maçı düşünüyoruz tabi ki. Akşam orada antrenman yapalım, hem ışıklandırmayı görelim dedik. Zemine ilk defa çıkalım, kontrol edelim, antrenmandan sonra 1,5 saat durumu gözlemleyelim dedik, test antrenmanı yapalım istedik ama dünden beri yağan yağmur zeminle alakalı bizi endişelendirdi. Zeminde sıkıntı olur bunu daha sonra toparlayamayız diye bundan vazgeçtik. Ama en kısa zamanda Timsah Arena'da sahanın futbol oynayıp oynamaya müsait olup olmadığını garantiye almak istiyoruz. Başkanımız da yoğun bir şekilde uğraşıyor stadı yetiştirmek için. O onların işi. Ama biz sahanın içinde bir onayımızı verelim, burası iyidir, ışıklandırma zeminde sorun yoktur diyelim. Oyuncularımızı o sahanın içine sokmaya çalışıyoruz ki onlar da birkaç ay sonra bu sahada oynamaya başladığında daha iyi olmaları konusunda en azından bir itici güç olur diye kanaatimiz var."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN