Web Sürümüne Geç

Pablo Batalla imzaya geldi

Pablo Batalla imzaya geldi
Pazartesi 12.01.2016

Çin Kulübü Beijing Guoan ile anlaşan Bursaspor, Batalla'yı İstanbul'a getirdi. Taraftarın unutamadığı yıldız yarın helikopterle Bursa'ya geçecek ve imzayı atacak

Bursaspor Kulübü, eski futbolcusu Pablo Martin Batalla'nın transferi için Çin kulübü Beijing Guoan ile anlaşma sağladı. YEŞİL-beyazlı kulübün yöneticileri, Batalla'nın bonservisi için bir süredir Beijing Guoan Kulübünün yetkilileriyle yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç alarak, Arjantinli 10 numara, ikinci Bursaspor macerası için bugün İstanbul'a gelerek geldi.

Dönmeyi beklemiyordum
Havaalanında oldukça mutlu olduğu gözlenen Batalla ilk açıklamalarını da yaptı. Bursa'ya dönmekten dolayı heyecanlı olduğunu söyleyen Arjantinli yıldız, "Bursaspor'a dönmeyi istiyordum. Çok heyecanlıyım şu anda.Açıkçası tekrar dönmeyi beklemiyordum. Döndüğüm için çok mutluyum. Taraftarlarla buluşacağım için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

2014 Şubat'ta ayrılmıştı
Bursaspor Kulübü tarafından kendisine uçak bileti gönderilen deneyimli orta saha oyuncusu, bugün İstanbul'a gelecek. Geceyi İstanbul'da geçirecek Batalla'nın, yarın helikopterle Bursa'ya gelerek yöneticilerle son bir görüşme yapacağı ifade ediliyor. BURSASPOR'da teknik direktör Christoph Daum ile sorun yaşadıktan sonra kadro dışı bırakılan Batalla, Şubat 2014'te 3.5 milyon euro karşılığında Çin ekibine transfer olmuştu. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu da Batalla transferinden çok mutlu olduğu belirterek "Orta sahada bize çok önemli bir alternatif olacak. Kendisini camiamız çok seviyor. Umarım birlikte güzel günler yaşayacağız" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN