Web Sürümüne Geç

Bozulan çimler değiştiriliyor

Bozulan çimler değiştiriliyor
Perşembe 18.02.2016 12:26

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılıp açılışı yeni yapılan Timsah Arena'nın zemininde bozulan çimler değiştiriliyor.

Özellikle Timsah Arena'nın çatısında yağmur giderlerinin açılmamasının ardından Güney Kale Arkası tribünündeki çimlerde bozulmalar ortaya çıkmıştı. Özellikle Amed Sportif ve Medipol Başakşehir maçlarındaki sıkıntı Bursaspor Kulübü'nü harekete geçirdi.

ÇİMLER ÖZLÜCE'DEN GETİRİLDİ
Bozulan, ceza alanı içerisini, beşinci hakemin görev yaptığı, ve yedek futbolcuların ısındığı alandaki bozukluklar 14 gün gibi kısa süre içerisinde giderildi. Özlüce Tesisleri'nde bin 500 metre karelik alanda ekili olan çim parkından alınan çimlerin montajı tamamlandı.

Bursaspor Kulübü Çim uzmanı olan, aynı zamanda Timsah Arena'nın çimlerini yapan Muhittin İpek, "Yağan yağmur ve daha önce çatı yağmur olukları tapalarının çıkartılmaması nedeniyle oluşan şelale nedeniyle çim deforme olmuştu. Havaların ısınması ve yağmurun durmasıyla birlikte bozulan 500 metre karelik alanın çimi değiştirdik. Bozulan çim bölümün yüzde 85'lik bölümü düzeldi. 15 gün sonra yapılacak olan Çaykur Rizespor maçına kadar yüzde 100'ünü düzeltmiş olacağız" dedi.
Etiketler Bursaspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN