Web Sürümüne Geç

Bursa'da feda

Bursa'da feda
Çarşamba 25.02.2016

Yeşil-beyazlıların başkanı Ali Ay, gelecek sezon oyunculardan alacaklarında indirim yapmasını isteyecek. Ödenecek en yüksek ücret 800 bin euro olacak

Bursaspor Başkanı Ali Ay, kulüp ekonomisinin kötüye gitmesinden dolayı gelecek sezon 'Feda' kampanyası başlatmayı planlıyor. Geçtiğimiz sezonlarda Beşiktaş'ın hayata geçirdiği 'Feda' projesi, birçok kulübün umudu olmuştu. Bu sezon Trabzonspor'un da hayata geçirdiği ve bazı oyuncularının yıllık ücretlerinde indirime gittiği projeyi Bursaspor da uygulamayı planlıyor.

Gider 100, gelir 60
Mali
tabloyu düzeltecek yeni formüller üzerinde duran Başkan Ay, sadece futbol takımının 100 milyon TL giderinin olduğunu buna karşın kulübün kasasına 60 milyon TL girdiğini kaydetti. Kadrodaki futbolcularla fedakarlık yapmaları için görüşmeler yapacak olan yönetim, garanti ücretlerinde verilecek en yüksek rakamı da 800 bin euro olarak belirledi.

Forma satışı çok düşük
Bursastore'dan sorumlu yönetim kurulu üyesi Osman Dinsever, Batalla'nın yeniden takıma dönmesinin ardından forma satışlarının artacağını düşündüklerini, ancak sayının beklentilerin altında olduğunu ifade etti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN