Del Valle ve İsmail

Del Valle ve İsmail
Perşembe 05.05.2016

Akhisar’dan Merter’le imzalayan Bursa, kontratları bitecek; İsmail ile K.Paşa’nın 4 gol, 4 asistli Venezuela’lısı için girişimlere başladı

Bursa kötü geçen sezonun izlerini silmek için transfer operasyonuna hızlı girdi. Timsah daha prensip anlaşmasına vardığı Akhisar'dan ön libero Merter Yüce'yle 1 yılı opsiyonlu 3 senelik ön anlaşmayı yaptı. Verim alınamayan ve maliyeti yüksek oyuncuların satılması için menajerlere yetki veren yönetim, kadroya yeni isimler kazandırmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Bonser visi elindeki oyunculara yönelen yeşil-beyazlılar, yine Akhisar'dan İsmail Konuk'la Kasımpaşa'dan Del Valle'nin peşine düştü. Stoper oynayan İsmail, bu sezon 17 maçta forma giyerken, Caner-Douglao ikilisinin yüksek formundan fazla şans bulamadı. Tecrübeli savunmanın da Bursaspor'a sıcak baktığı belirtildi.

Stoch'un yerini dolduracak
Kiralık olan Stoch'la anlaşmayı düşünmeyen Bursa'nın, onun yerine Kasımpaşa'nın 25 yaşındaki forveti Yonathan del Valle'yle ilgilendiği öğrenildi. Bu sezon Paşa'yla 30 maça çıkan Venezuela'lı forvet 4 gol, 4 asistlik katkı sağladı. Bu 30 maçın sadece 17'sinde 11'de sahaya çıkan Del Valle'nin yeşil-beyazlı taraftarlara hayran olduğu ve daha fazla süre alabileceğini düşündüğü Timsah'a yeşil ışık yaktığı bildirildi.

Serkan YETİŞMİŞOĞLU
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN