"Bu sezon beklentiler büyük"

"Bu sezon beklentiler büyük"
Cuma 15.07.2016 12:10

Bursaspor, yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken, yeşil beyazlıların yeni kaptanı Arjantinli Pablo Martin Batalla, basın mensuplarıyla ilk buluşan futbolcu oldu, "Bu sezon beklentiler büyük" dedi.

Yeni sezonun çalışmalara yeni başladıklarını, 1 haftayı geride bıraktıklarını hatırlatan Batalla, şöyle devam etti:

"İyi başladık. Her şey yolunda gidiyor. Yeni arkadaşlarla birlikte genç arkadaşlarımız da var. Her şeyin mükemmel olması, sorunların bir önce giderilmesi de moralimizi yükseltiyor. Bu da bize bu sezon iyi işler yapacağımızın umudunu veriyor."

"GEÇEN YILDAN FARKLIYIZ"
Yönetim, teknik ekip, çalışınlar olarak bir bütün olup kenetlendiklerini belirten Batalla, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çalışmalarımız gerçekten birlik ve beraberlik içinde geçiyor. Yönetim teknik ekip, çalışanlar ekip olarak bütünüz. Önümüzdeki sezon gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Birliktelik sonrası çok güzel bir yıl olacağına inanıyorum. Geçtiğimiz sezon isimlerin öne çıktığı bir sezon yaşadık. Ama bu sezon başka şeylere sahibiz. Bu da bizim beklentimizi yükseltiyor."

"KAPTANLIK ÖDÜL OLDU"
Kulüpte geçirdiği yıllardan sonra kenhdisine verilen kaptanlığın ödül gibi geldiğini vurgulayan Batalla, "Demek ki Bursaspor'da güzel şeyler yapmışım. Ancak sadece ben değil, takımda örnek alınması gereken bir çok arkadaşımız var. Kaptanlıkla birlikte sorumluluğum da yükseldiğini hissediyorum" diye konuştu.

"BİLAL KALİTELİ OYUNCU"
Yeşil beyazlı takıma Galatasaray'dan katılan Bilal Kısa'nın çok kaliteli bir oyuncu olduğunu belirten Batalla, bu konuda şunları söyledi:

"Belli seviyeye ulaşmış kalitesi yüksek. Teknik direktörüm Hamza Hamzaoğlu, kendisini Akhisar Belediyespor'u çalıştırırken tanıyor. Bilerek getirdiği bir arkadaşımız. Şimdi aynı tip iki oyuncuyuz. Tabiki birbirimize alışmamız için zamana ihtiyacımız var. Nasıl yeni oluşturulan savunmacılar birbirlerini tanıyana kadar zaman geçiyorsa, biz de öyleyiz. Bizim de yani zamana ihtiyacımız var. Ben inanıyorum ki zaman içerisinde küçük detaylar büyük sonuçları yaratabilir. Evet orta alanda benim yanım sıra Bilal var, Jorquera var. Bir de geçen yıldan gelen gençler var. İyi bir orta alan kurgusu içinde olacağımızı düşünüyorum."

"İNDİRİM İSTESELERDİ SİZE AÇIKLAMAZDIM"
Batalla, "Bu yıl feda yılı olduğu söyleniyor. Yönetimin senden böyle bir talebi oldu mu" sorusuna, "Hayır başkan ve yönetim indirim konusunda benimle hiç görüşmedi. Ama görüşme de olsaydı, tabiki size burada açıklama yapmazdım" dedi.

ETO'O'YA TEŞEKKÜR
Daha sonra Antalyasporlu Eto'onun kendisinis Antalya'ya davet etmesinin büyük bir gurur olduğunu vurgulayan Batalla, "Eto'o'ya beni davet ettiği için teşekkür ediyorum. Bana düşen görev, oraya gitmek ve tadını çıkartmak olacak. Güzel bir olaya hizmet ettiği için benim açımdan ayrı bir önem taşıyor" dedi.

TARAFTARLAR DESTEKLESİN
Batalla, "Taraftarlara bir mesajın var mı" sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Taraftarlarımızdan çok daha fazlasını isteyemeyiz. Ellerinden geleni yapıyorlar. Onlardan istediğim, bizi her zaman evimizde güçlü olduğumuzu hissedelim. Tribünlere gelsinler. İyi yerlere gelmek için mücadele edeceğiz. Her şey daha güzel olacak."

YAYINCI KURULUŞA TEŞEKKÜR
Yayıncı kuruluş tarafından Eskişehirspor'a attığı golün ligde yılın golü seçilmiş sorusu üzerine Batalla, "Benim golümü layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Tabiki burada Dzusdzsak'a da teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel pas vermişti" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN