"Böyle zeminlerde maç oynatılmamalı"

Salı 07.02.2012 13:18

Spor Toto Süper Lig karşılaşmasında Eskişehirspor'a deplasmanda 3-1 yenilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor, saha zemininden şikayet etti.

Eskişehir Atatürk Stadı'ndaki maçın -10 derecede oynandığını ve saha zemininin tamamen buz olduğunu söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar, ''Tahmin edemediğimiz şekilde olumsuz hava koşulları vardı. Saha tamamen buzla kaplıydı. Bu durumda futboldan bahsetmek pek mümkün değil. Soğuk nedeniyle saha zemini çok kötüydü. Böyle zeminlerde maç oynatılmamalı. İki oyuncumuz sakatlandı'' diye konuştu.

Metin Depe ve Mahmut Tekdemir'in Eskişehirspor maçında sakatlık yaşadıklarını aktaran Dizar, özellikle Metin Depe'nin sakatlığının uzun süreli olabileceğini vurguladı. Kamil Dizar, Eskişehir Atatürk Stadı'nın soyunma odası şartlarının da oldukça kötü olduğunu ileri sürerken, sular akmadığı için maç sonu oyuncuların duş alamadan çıkmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Eskişehirspor yenilgisini telafi etmek için önlerinde Kardemir Karabükspor'la yapacakları erteleme maçı ile Ankaragücü maçının bulunduğunu anlatan Dizar, ''Umarım bu maçlardan arzu ettiğimiz sonuçları alırız'' dedi.Etiketler Kamil Dizar
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN