"F.Bahçe maçında tam kadroyduk!"

"F.Bahçe maçında tam kadroyduk!"
Pazartesi 26.03.2012 17:16

Eski İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ, hiç kimsenin Trabzonspor-İBB maçını sormadığını söyledi. Gümüşdağ, "Fenerbahçe maçında takımımız tam kadro oynadı. Oysa ki Trabzonspor maçına takımın yüzde 70'i gitmedi. Kimse Trabzon maçını sormuyor." dedi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 'futbolda şike' davasının bugünkü duruşmasında söz alan Göksel Gümüşdağ, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı olduğu dönemde şikeye göz yumduğu iddialarını yalanladı. Galatasaray'ın kongre üyesi olduğunu belirten Gümüşdağ, "Bizim Fenerbahçe maçında bütün futbolcularımız tam kadro oynadı. Beşiktaş ile kupa finali oynadıktan sonra gece geç saatlerde İstanbul'a döndük. Ertesi günü takım izinliydi ve tek antrenman ile Trabzon maçına çıktık. Trabzon maçına takımın yüzde 70'i gitmedi. Hatta ben de Sadri Şener'i arayıp gelemeyeceğimi söyledim.

Sadri Şener de bana 'iki takımın da başkanlığı yaparım' dedi. Biz 4 hafta önce Fenerbahçe maçını tam kadro çıkmışız, Trabzon maçına takımın yüzde 70'i gitmemiş ama Trabzon maçını kimse sormuyor. Oysaki ben Trabzonspor'u yensem Fenerbahçe yüzde yüz şampiyon." ifadelerini kullandı. Gümüşdağ, Aziz Yıldırım ile başkan olduğu dönemden beri samimiyetinin olduğunu ifade etti.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci'nin, " 'Kupa önemli olduğu için Fenerbahçe maçında sıkmayın' dediniz mi?" sorusuna Gümüşdağ, "Öyle bir şey demedim." karşılığını verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN