Josue Rize'ye

Josue Rize'ye
Pazar 31.07.2016

Çaykur Rizespor yönetimi daha önce Bursaspor forması giyen Portekizli Josue Pesqueira için girişim başlattı. Kaleye ise Bursa’dan Çağlar alındı.

Hazırlık maçlarında iyi bir görüntü vermeyen Çaykur Rizespor transfere yöneldi. Yönetim en çok eleştiri alan orta saha için takviye yapmayı planlıyor. Gündeme ise daha önce Bursaspor forması da giyen Portekizli oyuncu Josue'nin ismi geldi. Son olarak Braga'da kiralık olarak görev yapan Josue için kulübü Porto sıkıntı yaratmıyor. Yeşil-Mavili yönetim, Josue'yi ikna etmek adına yoğun çaba harcıyor. 26 yaşındaki yıldız futbolcu Türkiye'de oynamaya da sıcak bakıyor. Teknik direktör Hikmet Karaman, Josue transferini doğrulayarak, "Bizim için uygun bir isim. hem hırslı hem de sonuç alabilen bir oyuncu. Yönetim kurulu bu transfer için çalışıyor. Birkaç gün içinde durumu netlik kazanacak" diye konuştu.

KALEYE ÇAĞLAR GELDİ
Çaykur Rizespor ayrıca transferde Bursasporlu 20 yafl›ndaki kaleci Duhan Çağlar Akdağ ile anlaştı.Charles ‹tandje'nin hazırlık kampına geç katılması üzerine kaleci krizi yaflayan yönetim, teknik direktör Hikmet Karaman'ın isteği üzerine Çağlar'ı renklerine dahil etti.

BONSERViSi PORTO'DA
Transferde Galatasaray'ın da gündemine gelen Josue, Türkiye'de Bursaspor forması giymişti. Çaykur Rizespor yönetiminin talip olduğu Portekizli oyuncunun bonservisi Porto'da. Geçen yıl ise Braga'da kiralık oynamıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN