Rizespor Avrupa aşkına

Rizespor Avrupa aşkına
Cumartesi 11.05.2019

“Bizim için önemli bir maç olacak ve kazanmak için hazırlandık. Büyük hedefler koymak çok güzel bir şey. Bundan sonraki hedefimiz; ligi 5. bitirerek Avrupa’ya gitmektir.”

Rizespor'un, oynadığı futbolla dikkatleri üzerine çeken ismi Dario Melnjak, lider Galatasaray'ı yenerek ligi 5. bitirmeyi ve Avrupa Ligi'ne katılmayı hedeflediklerini söyledi. 26 yaşındaki Hırvat sol bek, "Bizim için önemli bir maç olacak ve kazanmak için hazırlandık. Büyük hedefler koymak çok güzel bir şey. 2. devreye başlarken daha küçük hedeflerimiz vardı ama gün geçtikçe hedeflerimizi büyüterek bu noktaya geldik. Bundan sonraki hedefimiz; ligi 5. bitirerek Avrupa'ya gitmektir. Hedeflerin büyümesi sahada bizim de özverimizi yükselttiğini söyleyebilirim" dedi.

BURADA ÇOK MUTLUYUM
Karadeniz ekibinde oynadığı 13 maçta 4 gol, 2 asist yapan Melnjak, takımıyla 1 yıl daha kontratı bulunduğunu ve Rize'de çok mutlu olduğunu söyledi. Başarılı futbolcu, "Burada geçirdiğim süre için çok mutluyum. Zaten bir teklif gelirse bu konudaki tek karar mercii ben değilim. Böyle bir süreç gerçekleşirse, herkes oturur, konuşur ve ondan sonra karar verilir. Ben sadece buradaki performansıma odaklanmış durumdayım. Ben burada olmaktan dolayı çok mutluyum, umarım taraftarlarımızda benim burada olmamdan dolayı mutludurlar" diye konuştu.

'GALATASARAY'LA TELAFİ EDECEĞİZ'
Rizespor Başkanı Hasan Kartal, iddialı konuştu. Başkan Kartal, "Son üç maçta kaybedilen 6 puan önemli ama iyi oynuyoruz. Galatasaray karşısında kazanarak son üç haftada kaybettiğimiz puanları telafi etmek istiyoruz. Kalan 3 maçı kazanabilirsek ilk 5 hedefimizi gerçekleştiririz" diye Galatasaray'a gözdağı verdi.

AATİF CHAHECHOUHE MÜJDESİ
Rize'ye Aatif'ten iyi haber geldi. Sivas maçında sakatlığının nüksetmesi üzerine 27. dakikada oyundan çıkarak yerini Umar'a bırakan Faslı yıldızın, bir hafta aradan sonra tekrar sahalara döneceği öğrenildi. Sakatlığının ardından ülkesine giden 32 yaşındaki forvet, tedavisi sonrasında Rize'ye dönerek takımla antrenmanlara başladı. Aatif'in, G.Saray maçının kadrosunda olması bekleniyor.

53 NUMARANIN KATKISI BÜYÜK OLDU
Rize'nin plaka kodu olan 53 numaralı formayı giyen Melnjak, bu durumun futboluna olumlu katkı sağladığını belirtti. Hırvat sol bek, "İlk geldiğim zaman 53 numara ile ilgili detayları öğrenmiştim. 53 numaranın bana olumlu anlamda katkı sağlayacağını düşündüm. Büyük bir baskı yaratacağını da hissediyordum. Şimdi günümüzde baktığımız zaman bunun pozitif yansıdığını görüyorum" dedi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA