Web Sürümüne Geç

  Efsane, seçimini yaptı

  Efsane, seçimini yaptı
  05 Eylül 2012, Çarşamba Güncelleme: 20:10

  Alessandro Del Piero nihayet gideceği takımı seçti. İtalyan efsane oyuncu Avustralya'nın sydney FC takımı ile anlaştı.

  2011-2012 sezonu sonunda Juventus'la sözleşmesi sona eren ve kulübünün yeni sözleşme götürmemesi üzerine kendisine takım arayan Alessandro Del Piero, Avustralya'nın sydney FC ekibine transfer oldu.

  Celtic, Braga, Sion, Southampton ve Liverpool gibi ekiplerin de transfer etmek için sıraya girdikleri efsane oyuncu tercihigi A-League'den yana kullandı.

  Sydney FC ile 2 yıllık sözleşmeye imza atan Del Piero'ya Avustralya ekibi yıllık 2 milyon euro ödeyecek.

  Transfer konusunda "Önümüzdeki 2 yıllık süreçte Avustralyalıyım. Buraya geldiğim için memnunum. Pek çok kulüp benimle irtibata geçti ama ben farklı birşey denemek istediğim için Sydney FC'yi seçtim" diyen Del Piero takımda 10 numaralı formayı giyecek.

  Öte yandan, Del Piero'ya yakın bir isim olan Claudio Pasqualin, efsane oyuncunun Premier Lig'de oynamak istemesine rağmen Liverpool'u geri çevirmesinin sebebi olarak Heysel faciasını gösterdi. Pasqualin'in iddiasına göre o zamanlar 11 yaşında olan ve Juventus'u destekleyen Del Piero, faciadan çok etkilenmiş. Liverpool'dan teklif geldiğindeyse kısa bir süre düşünmesine rağmen Del Piero facia sebebiyle Kırmızılar'da oynamak istememiş.


  Yükleniyor