Yelkenkanatta Türkiye rekoru

Cumartesi 10.09.2011 18:16

Avrupa Yelkenkanat Şampiyonası Test Kupası'nda, İspanyol Pilot Pedro Luis Garcia Morelli ve Slonvenyalı Pilot Primoz Gricar, havada 150 kilometre uçarak, Türkiye mesafe rekorunu kırdılar.

Kayseri'nin Talas ilçesindeki Ali Dağı'nda 4 Eylül Pazar günü başlayan Avrupa Yelkenkanat Şampiyonası Test Kupası, bugün yapılan atlayışlarla sona erdi. 16 pilotun katıldığı yarışmada, Tomarza, Pınarbaşı ve Kaynar hedefine gol yapan İsyanyol Pilot Pedro Luis Garcia Morelli ve Slovenyalı Pilot Primoz Gricar, 150 kilometre uçarak Türkiye mesafe rekorunun sahibi oldular.

Kapanış töreninde, Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAİ) gözlemcisi Claudia Lucia Mejia, yabancı pilotları tebrik ederek, Ali Dağı;nın hava sporları için çok mükemmel bir alan olduğunu söyledi. Mejia, pilotların daha da uzağa uçabileceklerini kaydederek, şampiyonanın çok iyi şekilde sona erdiğini ifade etti.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ise Avrupa Yelkenkanat Şampiyonası Test Kupası'nın kazasız şekilde sona ermesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN