Off-Road Safranbolu'da

Çarşamba 14.09.2011 18:19

Türkiye Off-Road Şampiyonası 5. yarışının Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yapılacağı bildirildi.

Karadeniz Off-Road Kulübü'nün yazılı açıklamasında, yarışın 24-25 Eylül'de 2011 Safran Yılı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yapılacağı belirtildi.

Tarihin ve doğanın kültür sanatla harmanlandığı Safranbolu'daki yarışa büyük ilgi olacağının anlatıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Türkiye Off-Road Şampiyonası 5. yarışı Karadeniz Off-Road Kulübü tarafından organize edilmektedir. Yarışmada, Türkiye'nin en iyi off-road pilotları mücadelelerini verecek. 3 farklı parkur düzeninde 8 etap olarak yapılacak yarışın ilk gününde, tamamen doğal ve sert bir zemin yapısına sahip 'Karadeniz' parkuru geçilecek. İkinci gün ise seyirciler için özel olarak görsel amaçlı hazırlanan 'Off-Road' isimli parkur ile doğal engellerle çevrelenmiş 'Birlik' parkuru geçilerek şampiyonaya devam edilecektir. Ankara, İstanbul, Sakarya, Mersin, Sinop, Bolu, Tekirdağ, Karabük, Bursa ve Denizli gibi birçok ilden yarışmaya katılacak yaklaşık 20 yarışmacı sezonun beşinci yarışında oldukça çekişmeli mücadele içine girecektir.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN