Çebi'den gümüş

Perşembe 15.09.2011

Grekoromen stil 74 kiloda Türkiye'yi temsil eden milli sporcumuz, Roman Vlasov'a 2-0 mağlup olarak altın kazanma fırsatını kaçırdı

2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 74 kiloda Türkiye'yi temsil eden Selçuk Çebi, Rus rakibi Roman Vlasov'a mağlup olarak gümüş madalyada kaldı. Çebi, Sinan Erdem Spor Salonu'nda süren şampiyonada finale kadar başarılı maçlar çıkarırken, Rus rakibine 2-0 (0-1, 0-1) mağlup olarak altın madalyayı kaçırdı. İlk devrede rakibinin oyun yapmasına engel olamayan Çebi, ikinci devrede de ise yerdeki rakibi karşısında oyun yapamayınca karşılaşmadan yenik ayrıldı. Milli sporcu, müsabaka sonunda çok üzgündü.

SEYİRCİLER BAĞRINA BASTI
2009 ve 2010 yıllarında dünya şampiyonluğu bulunan Selçuk Çebi, üst üste 3. altın madalyasını kazanamadı. Maçta büyük bir mücadele sergileyen Çebi, tüm çabasına rağmen kazanamayınca gözyaşlarına engel olamadı. Minderde bir süre ayağa kalkamayan Çebi'ye, salonda yer alan sporseverler büyük destek verdi. Sporseverlerin, sporcumuzu bağrına basması gözlerden kaçmadı. Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stilde 2 gümüş ve 2 bronz kazanan Türkiye, toplamda 4 madalya ile halinde ikinci oldu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN