Web Sürümüne Geç

2017 İşitme Engelliler Dünya Yaz Oyunları Türkiye'de!

Cuma 16.09.2011 13:27

Türkiye, aday olduğu 2017 İşitme Engelliler Dünya Yaz Oyunları'na ev sahipliği yapacak.

Uluslararası İşitme Engelliler Komitesi'nin (Defolimpik) genel kurulu İtalya'nın başkenti Roma'da yapıldı. Genel kurulda 2017 Dünya Yaz Oyunları'nın ev sahipliği yapacak aday kentlerin oylaması gerçekleştirildi.

Ankara, Buenos Aires (Arjantin ve Barcelona'nın (İspanya) aday olduğu oyunlar için ilk turda Türkiye 19, Arjantin 17 ve İspanya ise 11 oy aldı. Yüzde 50 çoğunluk sağlanamayınca Ankara ve Buenos Aires için ikinci tur oylaması yapıldı. Ankara 47 delegeden 25'inin desteğini alarak 2017 Dünya Yaz Oyunları'nın ev sahipliğini kazandı. Buenos Aires ise 22 oy aldı.

İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Oktay Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oylamanın çekişmeli geçtiğini söyledi.

Yoğun bir kulis sonrası oyunları kazandıklarını belirten Aktaş, ''Zorlandık ama kazandığımız için mutluyuz. Oyunları Türkiye'ye getirebilmek için çok uğraştık. Sonuçta kazanan taraf olduk. Artık bundan sonra çok güzel bir organizasyon gerçekleştirebilmek için çalışmalarımızı yürüteceğiz'' diye konuştu.

Öte yandan, Yunanistan'ın daha önce kendisine verilmesine karşın ekonomik sorunlar nedeniyle düzenleyemeyeceğini duyurduğu 2013 Defolimpik Oyunları ise Budapeşte'ye (Macaristan) verildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN