Web Sürümüne Geç

Hatice Yılmaz Avrupa Şampiyonu!

Cumartesi 17.09.2011 01:31

Romanya'nın Başkenti Bükreş'te devam eden 23 Yaş Altı ve Gençler Avrupa Halter Şampiyonası'nda podyuma çıkan 23 Yaş Altı Bayanlar 75 kilo sporcu Hatice Yılmaz, 3 altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.

23 yaş altı 75 kilo bayanlarda bugün yarışan sporcularımızdan Hatice Yılmaz, koparmada ilk hakkında 93 kilo, daha sonra 96 kilo ve 98 kiloyu başarıyla kaldırarak altın madalyanın sahibi oldu. Koparmada ikinciliği 89 kilo ile Polonyalı sporcu Katarzyna Lisewska elde ederken, üçüncülüğü ise 73 kilo ile Romen sporcu Manana Dumitrasku elde etti.

Silkmede ise ilk hakkında 117 kilo ve ikinci hakkında 122 kiloyu başarıyla kaldıran Hatice bu kategoride de altın madalyanın sahibi oldu. Silkmede ikinciliği 105 kilo ile Polonyalı sporcu Katarzyna Lisewska elde ederken, üçüncülüğü ise 98 kilo ile Slovak sporcu Elenora Gogorova elde etti.

Toplamda 220 kilo ağırlığa ulaşan sporcumuz Hatice Yılmaz üçüncü altın madalyasını boynuna takarak Avrupa şampiyonu olmayı başardı. Toplamda 194 kilo ile Polonyalı sporcu Katarzyna Lisewska elde ederken, üçüncülüğü ise 168 puanla Slovak sporcu Elenora Gogorova elde etti.

3 altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan sporcumuz Hatice Yılmaz'ın madalyasını kafile idarecilerinden Mehmet Tuzlu verdi.

Etiketler halter, Hatice Yılmaz
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN