Web Sürümüne Geç

Paraşütler gökyüzünü süslüyor

Cuma 16.09.2011 11:55

Kayseri'nin Talas İlçesi'nde düzenlenen 2. Ali Dağı Yamaç Paraşütü Kupası'na katılan yarışmacılar, gökyüzünü farklı renklerle süslüyor.

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Ali Dağı Yamaç Paraşütü Kupası yarışmaları devam ediyor. 11 Eylül'de başlayan yarışmalarda, Türkiye'nin yanı sıra Japonya, Hindistan, İran, Rusya, Kanada ve Belçika'dan paraşütçüler mücadele ediyor.

Yarışmaya katılan 18'i yabancı toplam 116 sporcu, kendilerini yaklaşık 2 bin metre yükseklikteki Ali Dağı'nın zirvesinden boşluğa bırakıyorlar. Hem yarışıp hem de şehri kuş bakışı izleme imkanı bulmanın keyfini yaşayan sporcular, gökyüzünde renkli görüntüler de oluşturuyor.

Yarın sona erecek yarışmalarda sporcular, rüzgar durumuna göre günlük olarak belirlenen rotalara ulaşmaya çalışıyorlar. Develi, Tomarza ve Pınarbaşı ilçelerinde oluşturulan noktalara en kısa sürede ulaşan paraşütçünün tam puan aldığı yarışmada, diğer sporcular hedefe varış sürelerine, hedefe ulaşamayanlar ise ulaşabildikleri mesafeye göre puan topluyorlar.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN