Web Sürümüne Geç

''Londra'dan sonra yokum''

Cumartesi 17.09.2011 23:25

İstanbul'da devam eden Dünya Güreş Şampiyonası'nda 96 kiloda mindere çıkan Serhat Balcı ve finalde İranlı rakibine yenilerek gümüş madalyada kalan Serhat Balcı, 2012 Londra olimpiyatlarından sonra güreşi bırakacağını söyledi.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan şampiyonanın eleme turlarında birbirinden zorlu rakipleri yenerek finale çıkan finalde ise İranlı güreşçiye kaybederek dünya ikincisi olan Serhat Balcı, "Şampiyon olamadığım için Türk halkından özür diliyorum." dedi.

96 kiloda çok zorlu rakipler bulunduğunu ve eleme turlarında bir hayli zorlandığını ifade eden Serhat Balcı, "Herkes benden burada şampiyonluk bekliyordu. Zaten ben dünya ikincisi olan bir güreşçiyim. Kendi evimde şampiyon olmalıydım. Ama nasip olmadı. Altın madalya alamadığım için en üzüntülü kişi benim. Bizler ikinciliğe sevinecek sporcular değiliz." diye konuştu.

LONDRA'YLA VEDA…
Spor hayatı boyunca dünya şampiyonluğunu kazanamadığı için çok üzüntülü olduğunu ve bu fırsatın İstanbul'da ayağına kadar geldiğini ancak bunu da gerçekleştiremediğini belirten Balcı, "Bu benim son dünya şampiyonam. Daha önce dünya ikincisi oldum. Burada altın madalya almalıydım. Ama olmadı. Gelecek sene Londra Olimpiyatları'nda güreşeceğim ve spor yaşantıma nokta koyacağım." şeklinde konuştu.

LONDRA ALTIN SÖZÜ…
İstanbul'daki şampiyonaya çok iyi bir hazırlandığını nitekim ortaya koyduğu performansla bunu ispatladığını belirten milli güreşçi, "Ama şampiyon olamadığınız müddetçe fazla kıymeti harbiyeniz olmuyor. Şampiyon olduğunuz zaman hatırlanıyorsunuz. Ben bunu dünya şampiyonasında gerçekleştiremedim. Ama Londra'da yapılacak olimpiyatlarda altın madalya kazanarak bu özlemimi gidereceğim." dedi.

Balcı, başta eşi ve ailesi olmak üzere kendisine bu yolda destek olan herkese teşekkür ederek, "Özellikle beni maddi ve manevi yönden her zaman destekleyen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'e minnettarım. Salona kadar gelerek bizleri destekleyen seyircilerimize teşekkür ediyorum. Ama salonun dolması gerekirdi." diyerek sözlerine nokta koydu.

Etiketler Serhat Balcı
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN