Web Sürümüne Geç

''Türkiye çok şanslı. Çünkü...''

Pazar 18.09.2011 21:02

Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Basın Koordinatörlüğü üyesi ve FILA Başkanı Raphael Martinetti'nin asistanı Reza Herbest, Dünya Güreş Şampiyonası'nın çok başarılı geçtiğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın güreş sporuna verdiği desteğin önemine değinen Reza Herbest, Türkiye'nin güreş sporunda gelişmiş bir ülke olduğunu söyledi.

Şampiyonayı, Türkiye Güreş Federasyonunun internet sitesine değerlendiren Herbest, Türkiye'nin başarılı bir ev sahipliği yaptığını kaydetti.

Basın mensuplarının şampiyonaya olan ilgisinden dolayı da teşekkür eden Herbest, şunları söyledi:
''Türkiye önemli bir organizasyonda başarılı bir ev sahipliğini yerine getirmiştir. Yapılan çalışmalar hazırlıklar ve basının ilgisinin büyük olması güreş sporu için önemli bir katkıdır. Gördük ki, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da güreşe büyük desteği var. Bu anlamda Türkiye çok şanslı. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, yönetim kurulu ve ekibi de güreş sporunun içinden geldikleri için tecrübelerini başarılı bir şekilde gösterdiler. Zaten olimpiyat hakemliği bulunan Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker bu çalışmaları, organizasyonları, sistemi bilen başarılı bir isim. Türkiye güreş sporundaki başarısını daha da yükseklere çıkaracaktır ve Türk güreşi yükselişini sürdürecektir. Son olarak bu başarılı organizasyonda emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür ederim.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN