Atıcılık altın çağını yaşıyor

Cuma 23.09.2011 11:57

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Latif Aral Aliş, ''2011, atıcılığın altın yılı oldu'' dedi.

Aliş, yaptığı açıklamada, 18-23 Eylül tarihlerinde, Polonya'nın başkenti Varşova'da yapılan ''Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupası Finali''nde Türkiye'nin 1 bronz madalya kazandığını belirterek, ''Şampiyonaya, 2011 yılında yapılan 4 Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'nda ilk 2'de yer alan dünyanın en elit 10 sporcusu katıldı. Bu şampiyonada sporcumuz Yusuf Dikeç, 10 metre havalı tabanca branşında, toplam 682,9 puanla 3'üncü olarak bronz madalya kazandı. Dikeç, elde ettiği bu derecesiyle bizleri gururlandırmıştır. Türk atıcılığında altın çağımızı yaşıyoruz. 2011, atıcılığın altın yılı oldu'' dedi.

Gerek yurt içi gerekse de uluslararası faaliyetlerde başarı grafiklerini artırarak, çalışmalara aralıksız devam ettiklerini kaydeden Latif Aral Aliş, şöyle devam etti:

''Tesisleşme, altyapı ve eğitim alanında hazırladığımız plan ve programları hayata geçirerek, gelecekte Türkiye'nin adını bu alanda layık olduğu yere taşıyacağız. Özellikle altyapıya verdiğimiz önem ile gelecek vadeden sporcularımızı yetiştiriyoruz. Eğitim çalışmalarımızla da hem hakem hem de antrenörlerimizi, günün kuralları ve teknikleri konusunda yetiştiriyoruz. Bilimsel anlamda yapılan tüm yenilikleri ise anında ülkemizde uygulamaya çalışıyoruz. Ümit ediyorum ki yakın bir gelecekte attığını vuran atıcılarımızla, gerek Avrupa'da gerekse de dünyada adımızı altın harflerle yazdıracağız.''
Etiketler Latif Aral Aliş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN