Erciyes'e 100. kez tırmandı

Pazartesi 26.09.2011 11:25

Kayseri Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Yılmaz, Erciyes'in zirvesine 100. kez tırmanarak, ''dalya'' dedi.

Yılmaz, Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor Kulübü Dağcılık Şubesi'nin düzenlediği Erciyes zirve tırmanışı faaliyetine katılarak, spor yaşamında 100. kez Erciyes'in zirvesine tırmandı.

Yılmaz, 45 kişilik ekiple başladıkları tırmanışa 3500 metreden sonra 10 kişi devam ettiklerini ve zirveye ulaşmayı başardıklarını söyledi.
Bu tırmanışın kendisi için farklı anlamı olduğunu vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

''Spor yaşamım boyunca Erciyes Dağı'nın zirvesine 100. kez tırmanmış oldum. Türkiye'de tırmanış yapılan tüm dağların zirvesini gördüm. Yurt dışındaki dağlar dahil bugüne kadar 250 kez zirve yapmış oldum. 23 kez Ağrı Dağı'na tırmandım. Tırmandığım en yüksek zirve, Tacikistan'daki 7105 metre rakımlı Korjenevskaya Dağı oldu. En büyük dileğim, 'dünyanın çatısı' tabir edilen Everest'in zirvesini görmek.''

Gençlere dağcılık sporunu yapmalarını tavsiye eden Yılmaz, ''Son yıllarda dağcılık sporuna duyulan ilgi hızla artmakta. Federasyonumuz bu konuda her türlü desteği sağlamakta. Bir çok spor kulübü de bu alanda faaliyet gösteriyor. Gençlerimize bu spora yönelmelerini tavsiye ediyorum'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN